fbpx

Kuldselt kõlav Steve Gadd bänd

30. aprill 2017
Helle Ly Tomberg

Pärast pidulikku jazziauhindade üleandmist valitses rahvast pungil saalis veel ülev meeleolu. Tõotas tulla mõnus õhtu, inimesed ja ruum pakatasid soojusest. Ja siis nad tulidki – Steve ja tema kaaslased, kaasas kuhjaga elukogemusi ja professionaalsust. Steve Gadd on üks maailma parimaid trummareid ja teab seda isegi väga hästi. Steve’i bänd on väga professionaalne, kõik pillimehed mängivad lihtsalt suurepäraselt. Muidugi on tegu sellisel tasemel artistiga, kes kehastab seda utoopilist ideaali, milleni vaid vähesed küünivad. Steve kõlas kuldselt, iga löök veatult omal kohal, polnud ühtegi kõrvalekallet, kõik oli harmooniline. Muusika ajast, kus elu oli lihtsam ja loogilisem.

 

Vahel juhtub, et satud kontserdile, kus kõik on ootuspärane, pole mingeid üllatusi. See õhtu oli kindlasti üks neist. Südamlikult mõjus bändi austus üksteise ja publiku vastu. Meeldiv, et kuulajatega jagati natuke ka lugude tagamaid (kuigi vaid õige pisut, sest materjali, millest rääkida, on ilmselt kõvasti rohkem), mis olid üllatavalt lihtsad. Näiteks jäi meelde ühe loo pealkiri- „Green Foam“, kuna poes oli saada vaid rohelist vahtu. Nii täidetigi trumm sellega, mistõttu pill hiljem ootamatult hästi kõlas.

 

Mõned lood viisid rändama värviliste liblikatega kevadistele aasadele, teised nostalgiahõngulistele radadele tagasi koju. Vahel oldi ka veidi tantsulisemad. Seda kõike koos vaimustavate klaveri-, kitarri ja trompetisoolodega. Mängijad andsid üksteisele mõnuga aega ja lihtsalt nautisid üksteise mängu. Eriti hingestatud oli trompetimängija Walt Fowleri “Duke`s Anthem”-endist bändikaaslast George`i meenutav lugu, mis oli hooliv ja sügavalt puudutav kummardus vanale kamraadile. Alles viimases lisaloos, „Watching the River Flow`s“ avaldus kõigile üllatuseks pianisti vokaalne meisterlikkus – ja see kõlas hästi! Tundub, et bändi tase on nii kõrge, et alati pole vajagi kõiki oskusi demonstreerida. Kaunis ja meeleolukas õhtu.

 

 

Steve Gadd Band (USA)

Kolmapäev 26. aprill 2017 Vabal Laval

 

Koosseis:

Steve Gadd – trummid

Kevin Hays – klahvpillid

Michael Landau – kitarr

Walt Fowler – trompet

Jimmy Johnson – bass

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.