fbpx

Kumamisrõõm

29. aprill 2017
Eeva Trei

27. aprilli hilisõhtul pani Erki Pärnoja „Efterglow“ kõigi Punases Majas viibijate hinges kumama positiivsed emotsioonid. Kontserdil antud laengut ei kirjeldakski paremini muu kui albumi nimi, tuletatud sõnast afterglow, mis defineerituna on mõne tegevuse või kogemuse tagajärjel tekkinud positiivne hingestatud meeleseisund. „See viis täiesti teise seisundisse: nagu tiksuksin mõnusalt kosmoses ja hetkel, kui kusagilt planeedi tagant tuleb suurem tuul, mis tagant lükkab, tahaks süda tahaks rinnust välja tulla, sest see tunne paneb nii väga õhetama,“ kirjeldasin sõbrale oma segaseid värskeid emotsioone sel ööl kogetu kohta.

 

Kontserdi alustuseks kõlas „Late August“ – esimene laul uuelt albumilt, millega avati publikut joovastama panev, unustusse viiv maailm. Tekkinud kaif jätkus „Mellow Mountaini“ esitusega ning järgnenud „Doors Dance’i“ rütmikus tekitas juba erksamaid tundeid. Suund muutus aga mõtlikumaks „Recognitioni“ saatel. Pärnoja ning Jonas Kaarnametsa ühtsus muusika tajumisel sulatas nad liigutustes kui üheks inimeseks, iga keeletõmme kitarril toimus ühtse hingamise saatel. Mõnus oli vaadata meeste kogu südametäiega mängu. Uue loomingu vahele olid põimitud ka juba esimeselt albumilt südamelähedaseks saanud laulud, nagu „Javanoid“, „Vesi“ ja „Himmelbjerget“. See äratundmisrõõm tekitas transiseisu viivate lugude „Efterglow“ ja „Harrison for Now“ vahelduseks tantsumeeleolu.

 

Nii ühtset kooslust laval kui oli Pärnojal, Kullil, Kaarnametsal, Kassil ning Kallasel ei kohta tihti. Võib-olla on see tingitud nende looduslähedastest nimedest. Igal juhul sai ka lisaloo kõlades nautida muusikute ühiseid hingetõmbeid.

 

Erki Pärnoja ise on oma albumit kirjeldanud kolme sõnaga: „elus, hele ja tume“. Selle pooleteisttunnise intensiivse lavakütmise käigus tajusin neid sõnu Pärnoja loodud maailmasse sisenedes erksalt. Kontsert haaras publiku endasse, rännak oli igati meeliülendav ning raske oli lahkuda.

 

Erki Pärnoja – “Efterglow”

27. aprillil 2017 Punases Majas

 

Koosseis:

Erki Pärnoja – kitarr

Jonas Kaarnamets – kitarr

Tarvi Kull – klahvpillid

Peedu Kass – kontrabass, basskitarr

Kristjan Kallas – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.