fbpx

Läbi muusika kosmosesse

19. aprill 2019
Rebekka Remmelkoor

Madis Muul on klahvpillimängija ja helilooja, kes on enim tuntud oma bändi Madis Muul Hexteti tõttu. Tänavusel Jazzkaarel esineb Madis Muul Hextet showcase-kontserdil, kus astuvad üles ka Liisi Koikson ning Peep Kallas Trio.

 

Madis Muuliga vestles Jazzkaare noorte meediatiimi liige Rebekka Remmelkoor.

 

Kuidas tekkis Madis Muul Hextet?

Kõik sai alguse klarnetist, sest see pill inspireeris mind. Eriti bassklarnet. Selles on palju karakterit ja see on väga väljendusrikas pill. Mõtlesin siis, et paneks neli klarnetit kokku, kuna selliseid ansambleid polnud ma elus eriti kuulnud. Ideed polnud lihtne realiseerida, sest Eestis on bassklarneteid vähe, mängijad laenavad tihti omavahel pilli.

Peaaegu kõikide bändiliikmetega olin ma varem koos mänginud, seega olid nad mulle juba natuke tuttavad.

 

On teil Hextetiga ka kindlaid tulevikuplaane?

Ei ole jõudnud palju selle peale mõelda. Paar kuud tagasi andsime plaadi välja, see oligi seni mu suurim plaan.

 

Kuidas on Teil lood iseenda muusika kuulamisega?

Natuke raske on sellega, mõned lood kõlavad kuidagi vigaselt. Ideaalis aga ootaksin kümme aastat, enne kui oma väljaantud lugusid uuesti kuulan.

 

Millist muusikat Te üldiselt kuulate?

Sõltub perioodist, praegu kuulan vast kõige rohkem Maurice Raveli ja Bill Evansi lugusid.

 

Kuidas algas koostöö Jazzkaarega?

Ma olen festivalil paar korda esinenud, esimene kord võis olla umbes kuus või seitse aastat tagasi. Mind kutsuti sel aastal showcase-kontserdile esinema ja ma olen selle eest tänulik. Ma arvan, et see kontsert saab olema väga lahe.

 

Kuidas hakkasite muusikaga tegelema?

Meil oli kodus klaver, mida vanaisa mulle õpetas. Tema oligi mu kõige esimene õpetaja ja mõjutas mind olulisel määral. Muusikakoolis õppisin hoopis akordionit. Otsakooli kolmandal kursusel vahetasin eriala ja hakkasin keskenduma jälle klaverile, lisaks hakkasin ka uurima erinevaid elektroonilisi klahvpille.

 

Millised olid Teie unistused lapsepõlves?

Esimeses klassis kirjutasin, et ma tahaks saada planeediuurijaks. Kosmos huvitab mind tegelikult siiamaani. Kas ja kuidas ma sinna küll lähen? Võib-olla muusikas.

 

Kust leiate loominguks inspiratsiooni?

Mulle meeldib reisida. Olen elanud Itaalias kaks aastat ning sealne loodus, kohv ja jäätis on mulle inspireerivad. Lisaks mõjutab mind teatrimuusika, olen ka ise teatrimuusikat mänginud.

 

 

Showcase-kontsert: Madis Muul Hextet, Liisi Koikson, Peep Kallas Trio

20. aprillil kell 16.00 Punases Majas