fbpx

Lauri Saatpalu võlus tuntud headuses

13. märts 2014

Lauri Saatpalu ei vaja laiemale publikule tutvustamist ja nõnda oli Kumu saal kuulajatest pungil. Ka trepid olid külaliste poolt hõivatud. Leidus ka neid, kes oleksid äärepealt piletita jäänud, kuna olid otsustanud selle kohapealt osta.

Saatpalu mõjus publikule väga pehmelt ja sõbralikult, jutustades lugusid oma lapsepõlvest ning plaadile valitud laulude taustast. Kuna kontserdikava hõlmas muusikat Sibulast Sal-Sallerini ning Valkonenist Eplikuni, sobis see oma mitmekülgsuse poolest naistepäeva suurepäraselt. 

 

Esitusele tulnud muusika oli ühtlasi Lauri Saatpalu värske heliplaadi „Isa tuli koju“ kava. Siiski oli enamik lugusid publikule tuttav ning oli tunda kuulajate äratundmisrõõmu, kui armastatud loole oli selga pandud uus muusikaline rüü.

 

Publikult uurisid värskete muusikamuljete kohta Mariell Raisma ja Helen Männik.

 

Morten, lennundustudeng: „Mulle meeldis! Eriti meeldis Saatpalu lavaline väljendus. Ta mitte ainult ei esine, vaid väljendab ka oma isiksust. Oli väga hubane õhkkond, nagu istunuks kohvikus. Rahulik ja mugav.“ 

 

Kristina, tõlk: „Meeldis. Hea õhkkond oli! Mulle meeldib, kui ei räägita liiga palju, aga publikuga siiski suheldakse – just nii nagu täna. Kuulasin enne ka plaati ja arvan, et see läheb iga kuulamiskorraga aina paremaks.“

 

Tuuli, insener: „Väga positiivne elamus! Eriti meeldis laul „Lumevärv“. Kontsert oli hea meeleolutekitaja naistepäeva pärastlõunasse. Väga meeldis, et Saatpalu suhtles publikuga – see kaasas inimesed kontserdisse rohkem kui tavaliselt.“

 

Raivo ja Anu, asjaajajad: „Väga meeldis! Saatpalu on juba ise selline kuju, et meeldib ilma laulmatagi.“ 

 

Helen, veebireporter: „Sai taas nautida kevadisi jazzirütme, mis seekord kõlasid sootuks rokilikumas taktis kui tavaliselt. Saatpalu seltsis veetis publik suurepärase õhtu, mis loodetavasti paljudele pikaks ajaks meelde jääb. Kontsert rokkis täiega!“

 

Marge, nõunik: „Tulin kontserdile väikese eelarvamusega, kuna kartsin, et äkki on jazzi minu jaoks natuke palju, aga oli täpselt parasjagu. Ma ei ole tegelikult väga jazzilemb ja seepärast meeldiski väga, et ei olnud ainult jazzi, oli ikka rokki ka. Need moodustasid koos ühe suure pärli!”

 

Tambet, insener: „Tore oli Saatpalu jälle niiviisi laval tegutsemas näha. Ta on alati nii muhe ja vahva ning tema jutt annab kontserdile nii palju juurde. Mõnusalt lahendatud lood, head muusikud, mõnus huumor – mida veel ühelt kontserdilt tahta!”

 

Maret, muusikaõpetaja: „Väga kihvt kontsert! Mulle meeldisid kõik lood, sest need olid nii teistmoodi ja hoopis teises võtmes kui olen harjunud tavaliselt kuulma. Lugudest oli “Lumevärv” väga põnevalt tehtud. Kokkuvõttes mulle tõesti väga meeldis.” 

 

Margit, müüja: „Mulle väga meeldivad Lauri Saatpalu ja jazz üldse, on alati meeldinud. Viimati käisin kunagi väga ammu Jazzkaare kontserdil tuttavat kuulamas. Vennaskonna lugu meeldis täna kõige rohkem.”

 

 

 

Kontsert Kumu auditooriumis 8. märtsil 2014 kell 16

Lauri Saatpalu ja ansambel

Koosseis:

Lauri Saatpalu – laul 

Siim Aimla – saksofon 

Paul Daniel – kitarr 

Marti Tärn – kontrabass 

Tanel Ruben – trummid