fbpx

Lummav Lapimaa ja ajataju kadumine

12. detsember 2013

Kristjan Mazurchaki ja “Laplandi” koostööna valminud uus audio-visuaalne kontsertetendus „Saladuslik Põhjala“ tõi kuulajateni helipilte Lapimaa hingematvalt kaunitest maastikest, mida illustreerivad Eesti filmimeeste originaalkaadrid Lapimaa loodusest. Muusika on inspireeritud põhjala maastikest, põhjapõtradest, virmalistest ja tundra ürgsest atmosfäärist, mida saksofonist on avastanud oma rännuteedel. Publikuarvamust kogus Mariell Raisma. 

Liisu (25) meedia – “Väga meeldis. Mulle tavaliselt ei meeldi loodusmuusika, aga sellisel kujul oli see mõnus. Tekib selline tervik ja läheb pildiga kokku.”

 

Kati (40) ema – “Väga nauditav. Lihtsalt meditatiivne muusika. Mõnus voolamine ja olemine. Kuna sama teema oli muusikas, siis Lapimaa looduspildid väga toetasid seda.”

 

Valeri (31) turvasüsteemide alal – “Ma arvan, et muusika on elav. Elu tuleb igalt poolt saalist. Kui ansambel hakkas mängima, siis kohe tekkis elutunne. Kõige kummalisem oli see, et esitatud olid kõi aastaajad, nagu elus, reaalselt.”

 

Anna (30) konsultatsiooni alal – “Mulle väga meeldis, kadus täiesti ajataju ära, kadusin sellesse täiesti ära.”

 

Maret (30) turundus – “Kontsert oli väga lummav. Tabasin end mõttelt, et peaks plaadi ostma. Tavaliselt ma seda ei mõtle. Panin korra silma kinni, sest nii hea oli kuulata.”

 

Kristjan Mazurtchak & Lapland

7. detsember kl 16 Kumu auditooriumis

Koosseis:

Mikk Dede – vokaal

Kristjan Mazurtchak – saksofon

Paul Daniel – kitarr

Joel Remmel – klaver

Heikko Remmel – bass

Johan Hjalmarsson – trummid

Johannes Lõhmus – helimeister

Sander Allikmäe – videomeister