fbpx

M-Pact alustab uue aasta kontserte Eestist

22. detsember 2006

N 4. jaanuar 19.00 Pärnu kontserdimaja
R 5. jaanuar 19.00 Jõhvi kontserdimaja
L 6. jaanuar 19.00 Vanemuise kontserdimaja
P 7. jaanuar 19.00 Estonia kontserdisaal

USA popjazz-ansambel M-Pact, mis veel aastatuhande vahetusel oli siinmail tundmatu, tuleb Eestisse kolmandat korda. Täissaalid ja sära publiku silmades on Eesti neile armsaks teinud. 2004. aastal Estonia kontserdisaalis salvestatud jõulukontserti on Euroopa ringhäälingute liidu EBU vahendusel kuulanud sajad tuhanded muusikasõbrad ning bänd on tormilises tempos üleilmset tunnustust kogunud. Igal aastal on nad pikemal Aasia-turneel, Euroopast rääkimata, tundmatud pole nad ka Aafrika kontinendil. Sel poolaastal andsid nad ülimenukaid kontserte Lõuna Koreas, Indoneesias ja Hiinas. M-Pact on koos esinenud selliste pop- ja jazzistaaridega nagu Sheryl Crow, Bobby McFerrin, Ray Charles, Natalie Cole, Kenny G, Woody Herman Orchestra jt.

Varem Seattle’is ja nüüd Los Angeleses tegutsev vokaalgrupp M-Pact hüpnotiseerib publikut laitmatu vokaaltehnika ja põnevate, tihti lausa kaelamurdvatena seadetega, mille autoriteks on ansambli liikmed ise. Nad esitavad popmuusikat, jazzi, jõululugusid ja evergreen’e lavalise vabadusega, neile meeldib publikuga suhelda. Ansambli kontratenor Britt Quentin äratab imetlust oma hääleulatuse ja improvisatsioonidega, tema on ka ühtlasi ansambli repertuaari eest vastutav. Ansamblis laulavad veel Marco Cassone, Trist Ethan Curless, Jake Moulton, Rudy Cardenas ja Jeff Smith, kõik võimekad solistid-ansamblistid.

Kümmekond aastat tegutsenud ansambel on pälvinud hulga tunnustust mitmetel konkurssidel. Neid on korduvalt nimetatud parimaks jazzvokaalgrupiks mainekal rahvusvahelisel ACA (A Capella Community Awards) konkursil.

M-Pact on välja andnud viis albumit, mis on pälvinud mitmeid auhindu eri katgooriates nagu parim Pop/R&B laul, parim meesvokalist ja parim arranzeering, parim jõulualbum, aasta vokaalansambel jt. Nende 2006. aasta heliplaat sisaldab jazziklassikute Cole Porter, Harold Arleni, Michel Legrandi jt. kõrval ka George Michaeli ja Britt Quentini lugusid. Seekordsel Eesti turneel esitab bänd oma Best Of lugude kõrval ka talvemeloodiad ja uusi laule.

Piletid hinnaga 80-300 krooni (sõltuvalt kontserdipaigast) saadaval Eesti Kontserdi kassades ja Piletimaailma müügikohtades.

Kontserdid korraldab Eesti Kontsert.