fbpx

Maagiline Wellenhof, Lívia Nestrovski ja Fred Ferreira

25. oktoober 2016
Silvia Luik

„Armastus käib kõhu kaudu“ on üldsusele tuntud ütlus. Lívia Nestrovski ja Fred Ferreira armastus õhkub läbi muusika. Duo leidis teineteist õpingute ajal. Nad on koos musitseerinud juba aastaid, algselt küll triona. Lívia Nestrovski vokaal on särav, tugev ja värviderohke, tema professionaalse tämbrikasutuse ning Fred Ferreira õhulise kitarrisaate sümbioosis sünnib laval muusikaline kosmos, kuhu kõik saalisviibijad kindlameelselt kaasa tõmmatakse. Kogu kontserdikava on just kui reis ümber maailma.

 

Maagilises Kõltsu mõisas ehk Wellenhofis toimunud reedeõhtusel kontserdil esitati maailmamuusikat. Ladina-Ameerika kultuurile segati hulka tilk Euroopa ja sealhulgas ka Eesti pärimust. Reis ümber maailma sai alguse laval olnud muusikute kodumaalt Brasiiliast. Esimesena tuli esitusele lugu „Clube da Esquina“ Milton Nascimento sulest. Tema lugusid oli duo edasises kavas veelgi, samuti tuli esitusele brasiilia heliloojate Tom Jobimi, Rudi Vilela ja Ze Miguel Wisnicu loomingut.

 

Duo repertuaar oli väga mitmekesine, sest Lívia Nestrovski laulis lisaks portugali keelele ka hispaania, inglise, prantsuse ja eesti keeles. Esitati Mehhiko lugu „Soledad“ ja Paraguayst pärinevat lugu „Recuerdos de Ypacarai“. Edasi reisiti Euroopa mandrile: esitusele tulid saksa helilooja Kurt Weilli prantsusekeelne tango „Youkali“, mis jutustab kujutlevast saarest, kus kõik inimese ihad on võimalikud, ja inglise helilooja Benjamin Britteni komponeeritud „Corpus Christi Carol“, mille meloodia pärineb 16. sajandist. Eesti kontsertideks oli duo arranžeerinud popurrii kahest loost – portugalikeelse loo vahele oli peidetud eestikeelne muusikaline üllatus, eesti rahvalaul „Oh minu ellad“. Kui Euroopas oli reisitud, suundusime tagasi Põhja-Brasiiliasse, kus on tavaks laulda coco rahvapärimuslikku muusikat, milles on põimunud Aafrika muusika keerukas rütm ja keeleväänajast sõnad.

 

Publiku palav aplaus kontserdi lõpus tõi duo lisapalaks lavale. Esitusele tuli Elvis Presley kuulsaks lauldud lugu „Only You“ mille kohta Lívia Nestrovski veel lisas, et see lugu ei kuulu vast enam kuhugi ega kellelegi, vaid tervele maailmale. Seega sai ühe õhtuga ring peale tehtud tervele maailmale ja lausa veel enamgi.
Lívia Nestrovski & Fred Ferreira (Brasiilia) “Um Gosto de Sol”
Kõltsu mõisas 14. oktoober 2016

 

Koosseis:
Lívia Nestrovski – vokaal
Fred Ferreira – kitarr

 

Vaata kontserdi fotosid siit.