fbpx

Maailma jazzilauljatar nr 1 esineb kevadel Jazzkaarel!

02. september 2016

Kevadise Jazzkaare peaesineja on viiekordne Grammy-võitja Dianne Reeves. Suurepärase rütmivalitsemise, mängleva improviseerimisoskuse ning viieoktavilise hääleulatuse poolest tuntud Reeves esineb 27. aprillil Nordea Kontserdimajas Tallinnas. Dianne Reevesi kontserdi piletid ja Jazzkaare festivalipassid tulevad müüki 5. septembril kell 10.00 Piletilevis.

 

Jazzkaare kunstilise juhi Anne Ermi sõnul on Dianne Reeves läbi 30 loomeaasta ja 18 sooloplaadi tõusnud jazzimaailma absoluutsesse tippu. “Talente on maailmas palju, aga Reeves’ile omast haaret ja sügavust kohtab harva. Ta on ka minu vaieldamatu lemmik,” sõnas Erm.

 

Reevesi edu lauljateel on olnud seotud tema detailipeene esitluse ja värskete valikutega. Jazzistandardid on ta julgelt paigutanud oma uudse koega tõlgendustesse. Ta pole peljanud ka popajastu hitte, kuid on alati esitanud neid jazzi võtmes. Lauljatari esituses on jazzitraditsiooni kõrval kuulda soul-i alatoone, Kariibi mere rütme, Afro-hõngu, klassikatunnetust ja Brasiilia nõtkust.

 

Sel korral esineb diiva 27. aprillil Nordea Kontserdimajas oma kvartetiga, kus astuvad üles Peter Martin, Romero Lubambo, Reginald Veal, Terreon Gully. Varem on Dianne Reeves elamusi pakkunud Eesti publikule kahel korral. Lauljatari uusim album, 2014. aastal Grammy-tiitli pälvinud “Beautiful Life”, ühendab R&B, ladina ja popi elemente 21. sajandi jazzi võtmes. Kevadeks on oodata ka lauljatari uut kauamängivat.

28. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 21.-30. aprillini 2017. Festivali koduks saab taas parimat festivalimeeleolu pakkuv Telliskivi Loomelinnak. Kontserdid toimuvad Punases Majas ja Vabal Laval.

 

Dianne Reevesi kontserdi piletid tulevad müüki esmaspäeval, 5. septembril kell 10.00 Piletilevis. Samuti saab 5.-30. septembrini osta festivalipasse erihinnaga 190 eurot. 1. oktoobrist on festivalipassi hind 250 eurot.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Jazzkaar 2017 peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Cafe. Festivali Jazzkaar 2017 toetavad ka Viru Keskus, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn.