fbpx

Mahe hääletämber ja stiilne siirus

26. aprill 2019
Ave Tölpt

Kolmapäeva hilisõhtul oli jazzisõpradel võimalus siirduda Punasesse Majja, kus astus lavale „tükike Eestit“. Eesti juurtega kanada lauljatari Kaili Kinnonit on õnnistatud erilise hääletämbriga, mis võlub esimesest hetkest, kui heli kuulajateni jõuab ja kogu publiku sametisse kõlavoodrisse mässib. Kinnon alustas haaravate pop-jazzi paladega, liikus edasi isiklikke kogemusi vahendavate lugude juurde ning lõpetas õhtu oma viimase loo „Tenderness“ maailmaesiettekandega, mis sisaldas palju variatsioone ja huvitatavaid käike. Lisaloona kõlas hinge puudutav klaverisoolo. Usun, et Kinnoni mahe hääl ja intiimne jazzisugemetega looming kutsub inimesi tagasi kuulama ja lauljatar kinnitas oma juured sügavamalt meie muusikalisse kultuuripärandisse.

Külastajatega vahetas muljeid Jazzkaare reporter Ave Tölpt.

Riina Tikenberg:
Väga äge! Mulle väga meeldis, sattusin siia täiesti juhuslikult. Eelmisel suvel jagati sotsiaalmeedias Kaili lugu, mõtlesin, et appi kui äge. Kui nüüd nägin, et ta on siia laulma tulemas, siis tulime sõbrannaga. Ta meenutab mulle väga üht lauljatari, kellel on üsna sarnane tämber.

Grete Maria, õpilane:
Väga meeldis ja puudutas südant, hästi ilus! Live’is ei olnud teda kuulanud, aga nüüd on nähtud ja väga hea oli!

Liga ja Rebeka, üritusturunduse valdkonnast:
Meile väga meeldis! Olime lihtsalt läbi jalutamas, nägime, et midagi toimub, ja tulime sisse. Nautisime seda väga! Minu absoluutne lemmikartist on London Grammar, seega ma ei oodanud midagi ja sain wow-efekti. Kõik – hääl, stiil… Ma olen vaimustatud! Oleme Lätist ja Eestis „Baltic for Events“ foorumil. Kasutasime vaba aega, et tulla Telliskivi piirkonda, sest siin on alati midagi juhtumas! Pärast head õhtusööki nägimegi, et siin on ju lausa jazz! Kuulasime artisti lugusid Spotifyst ja kuna need kõlasid väga hästi, otsustasimegi tulla.

Johanna, projektijuhtimise alalt:
Kontsert meeldis! Artistil oli nii mahe hääl ja meeldis tema personaalne ja siiras olek. Mõnus!

Merle, ostuvaldkonnast:
Meeldis väga esineja hääletämber, bänd mõjus siira ning sümpaatsena. Ilus muusika ja ilusad inimesed!

KAILI KINNON (Kanada-Eesti)
24. aprillil 2019 Punases Majas

Koosseis:
Kaili Kinnon – vokaal
Andrew Avitia-Bush – bass, mandoliin
Alex Purcell – kitarr
Tarvi Kull – klahvpillid
Kaspar Kalluste – trummid

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.