fbpx

Maikuus toimub II Viimsi JazzPopFest

13. jaanuar 2011

14.–15. mail 2011. aastal toimub Viimsis juba teist aastat järjest pop- ja jazzmuusikafestival kooridele ja vokaalansamblitele. Festivalist on oodatud osa võtma koorid ja vokaalansamblid üle Eesti. Registreerumise viimane päev on 14. märts 2011.

I Viimsi JazzPopFest toimus Viimsi Koolis 22. mail 2010. aastal, millest võttis osa ligi 400 eri vanuses lauljat Saaremaalt, Pärnumaalt, Tartumaalt, Harjumaalt ja mujalt Eestist. Enim punkte said A-kategoorias Tallinna Ülikooli Kammerkoor ja Konguta segakoor, parimaks B-kategooria kooriks valiti Viimsi Kooli noortekoor, parim koor Tulevikukooride kategoorias oli Pärnu Rääma Põhikooli projektikoor Viisi-Valter ja parima vokaalansambli tiitli pälvis Paide Gümnaasiumi noormeeste kvartett Deja vu. Vaata galeriid eelmise aasta festivalist: www.powerhouse.ee/Viimsi/ViimsiPopJazzFest

„Esimene festival näitas, et huvi pop- ja jazzmuusika žanri vastu on kooride hulgas suur. Iga ideed tuleb edasi arendada ning seepärast toimub sel aastal festival kahel päeval,“ sõnas festivali idee autor ja kunstiline juht Aarne Saluveer. „Kahepäevane festival lubab võõrustada rohkem osalejaid ning pakkuda huvitavamat programmi nii osalejatele kui ka publikule.“ Festivali teisel päeval on huvilised oodatud osa võtma õpitoast, mida viib läbi noor ja tunnustatud jazzilaulja Kadri Voorand koos oma vokaalansambliga Estonian Voices.

Võrreldes eelmise festivaliga toimub 2011. aasta konkurss kahes kategoorias, lisaks A-kategooriale ka Vokaalansamblite kategoorias. „I Viimsi JazzPopFestil osales mitmeid häid vokaalansambleid, kelle hulgast sai žürii valida vaid parima, kuigi oleks tahtnud preemiaid jagada mitmele,“ kommenteeris festivali projektijuht Kristel Pedak. „Võistlusmoment paneb osalejaid kindlasti rohkem pingutama ja võimaldab žüriil üles leida tõelised pärlid.“ Lisaks A-kategooriale Simply the Best ja Vokaalansamblite kategooriale Little Less, saab osaleda veel B-kategoorias Just for Fun ja Tulevikukooride kategoorias Future is Yours.

Vokaalansamblite kategoorias on osalema oodatud kollektiivid, kus on 3-12 lauljat. Tulevikukooride kategoorias saavad võistelda kuni 12-aastased lauljad, teistes koorikategooriates on alamvanuseks 13 eluaastat. Esinejad võivad vajadusel kaasa tuua oma helimehe ja saateansambli. Samuti on võimalik kaasata Georg Otsa Muusikakooli instrumentaliste.

Festival toimub Viimsi Koolis ja on publikule avatud. Korraldajad ootavad rohket osavõttu. Loe festivali kohta http://www.viimsivald.ee/jazzpopfest ja otsi festivali Facebookist.

Lisainformatsioon:
Kristel Pedak, festivali projektijuht
e-post: jazzpopfest@viimsivv.ee, tel: +372 55 519 561