fbpx

MaiNekk

16. oktoober 2010

Märksõnad, mida Erki Pärnoja oma MySpace’i lehel enda kohta kasutab – indie ja melodramaatiline popmuusika – kõlbavad ka ansambli MaiNekk’i (endise nimega Mai Nekk Hööts) CV-sse. Indie ja kõik muu, mis sellega seostub, on jäänud mulle ähmaseks ja arusaamatuks stiiliks, aga eks see olegi küllaltki salajane, gnostiline õpetus/teadmine, millesse asjasse pühendamatutel oma arvamusega vist eriti asja ei ole. See, mis ühele kõrvale võib tunduda üheülbalise ning väheste variatsioonidega taustana, võib teise konteksti paigutatuna hoopis teistmoodi välja näha.

MaiNekk’i kooslus pärineb päevilt, mil ansambli liikmed kõik Skurupi Rahvaülikoolis õppisid. See Rootsi muusikakool on Eesti noorte muusikute jaoks olnud võrdlemisi populaarne maandumiskoht. Plaati “Dance Dance and Rotate” lindistatigi Rootsi kauni looduse keskel, piktoreskse järve kaldal, avarate suviste heinamaade ja pilvitu taeva all. Vahepeal käidi kalastamas, siis jälle lindistati.

Grundström, Ording ja Ögren näitavad end tõeliste multiinstrumentalistidena – moog, balalaika ja suupill ja mida kõike veel nende vakas ei leidu. Automaatselt jääb meelde küll ainult Erki enda lugu “Call from Batman”, milles on sellist, ütleme, Dynamite Vikingsi moodi nahaalsust.

Plaadi kogupikkus: 37.10

Daniel Ögren – kitarrid, moog, vokaal
Erki Pärnoja – kitarrid, balalaika, vokaal
Patrik Grundström – bassid, suupill, moog, vokaal
Ulrik Ording – perkussioon, vokaal