fbpx

Manu Delago meeleolukas hang-mäng

13. september 2017
Eeva Trei

Sügisjazzi avakontserdil 11. septembril Kumu auditooriumis esines hang-trummi võlur Manu Delago. Maailmanimega muusik on tuntust kogunud legendaarsetes koosseisudes, nagu Anoushka Shankar, Björk ja The Cinematic Orchestra. Esmaspäevasel kontserdil esitles artist oma bändiga Manu Delago Handmade värsket albumit „Metromonk“. Lisaks uuele loomingule kõlas ka vanu hitte.

 

Delago eriilmelised võtted eestlastele vähetuntud hang-pillil ning lugude žanriline mitmekesisus paelus igas eas ja ametis kuulajaid. Publikuga saavutati soe kontakt: Delago kerge huumor, Arvo Pärdile pühendatud omamoodi sünnipäevalaul ning hambapesust inspireeritud muusikaline vahepala panid iga kuulaja hetkeks kihistama.

 

Publiku muljeid kogus veebireporter Eeva Trei.

 

Anna (tudeng):
Poleks arvanud, et Jazzkaare raames midagi taolist kuulda võiks, nagu teiselt planeedilt! Muusika üllatas nii pillivaliku kui ka palade mitmekülgsuse poolest. Väga dünaamiline etteaste! Tore, et Manu hoolib oma kuulajatest ja õpetab, kuidas hambapesemisest saavad ka kõrvad kasu!

 

Anette (tolliametnik) ja Gerome (insener):
Kontsert oli väga hea! Üllatav, et laulud olid stiililt nii erinevad, esimesed laulud võrreldes viimastega täiesti teistsugused. Lahe oli näha, kuidas esinejad lihtsatel instrumentidel – viiul, klahv, hang jm löökpillid – eksperimenteerisid.

 

Hanno (ettevõtja) ja Mairi (ametnik):
H: Mulle meeldis rohkem, kui ta [Delago] üksinda esines, ilma kaaslasteta.
M: Väga omapärane, hang-trumme olen küll varem kuulnud, kuid mitte nii kihvtilt ja erinevalt, nii seinast seina. Algul oli väga mahe ja siis läks väga rajuks, seda oli väga vahva kuulata.

 

Piret ja Siiri:
Jäime kontserdiga väga rahule, pole sellist pilli enne kuulnud, sellepärast kontserdile tulimegi. Rohkem meeldis kontserdi rahulikum pool, individuaalselt tehtud lood.

 

Fernando (reisigurmaan):
Nägime siin täna ajalugu, tegu on väga uue instrumendiga ja see, mida Delago oma pilliga tegi, on väga uudne. Mängin ka ise hang-trummi ja põnev oli näha tema poolt kasutusele võetud, hang’i-maailma täiendavaid võtteid: pilli ühendamist elektroonika, pedaalide ja kõige muuga. Käisin ka kaks aastat tagasi siin ta kontserdil ja lihtsalt pidin uuesti tulema!

 

Manu Delago
11. septembril 2017 Kumu auditooriumis

 

Koosseis:
Manu Delago – hang, elektroonika
Isa Kurz – vokaal, klahvpillid, elektroonika