fbpx

Meditatiivne Maarja Nuut tegi väsinud jazzilistele pai

03. mai 2016
Helle Ly Tomberg

Hetkel on meie muusikamaastikul vähe naisartiste, kelle vokaal ja lavaline olek on niivõrd mõjuvad kui Maarja Nuudil. Ümin, sosin, metsakohin, sinine sufilik seelik keerlemas, käes endanimeline viiul, mille peal näpud vilkalt liiguvad. Juurde lisatud elektrooniline kaja ja rahvajutud. Maarja Nuut on ilus inimene selle sõna kõige helgemas tähenduses.

 

Maarja Nuut  viis oma muusikaga algul inimesed metsaradadele kondama, seejärel hõljutas meditatiivselt seeliku välkudes sumedasse transiseisundisse, laulis vanadest radadest ja uutest tunnetest, viskas isegi natuke polkat sisse. Võib-olla peitus põhjus selles, et pika festivali viimane päev ja pea natuke muusikast väsinud, kuid Maarja Nuudi kontsert oli just see õige asi, mis lõpuks sügava rahu sisse tõi. Meenusid vanaema ja metsmaasikad suvel. Metsas jalutamine ja hällilaul. Pitslinikud ja värske õhk. „Õdangule“ kumises peas veel tunde pärast kontserti.

 

Ehedus ja siirus, millega Maarja Nuut laval oli, võlus publiku täielikult. Kontserdi lõppedes oli nii palju kergem olla. Hingel hakkas hea.

 

Maarja Nuut

1.mail kell 16.00 Vabal Laval

 

Maarja Nuut – vokaal, viiul, elektroonika

 

Vaata kontserdi fotosid siit