fbpx

Meil on elu keset Jazzkaart

20. aprill 2019
Hanna-Greth Peetson

Juubilari pidustuste avaõhtu viimaseks etteasteks oli Vaba Lava muusikanautlejatest tulvil. Õhtu otsad sõlmis kokku uudne kooslus Lenna Kuurmast ja Mick Pedajast koos bändiga. Lavalaudadel astus üles veel Angeelia Pedaja, kes lisaks vokaalile tõi kuulajateni ka luuleridu. Lauljad esinesid valgusvihkudes nii koos kui ka eraldi – omavahel põimusid Lenna mahe sära ja Micku puhas ürgmetsa meloodia jõud. Visuaal ja muusika viisid mõtted rändama ning andsid võimaluse olla hetkes ja nautida millegi uue sündi.

 

Publiku muljeid kogus Jazzkaare veebireporter Hanna-Greth Peetson.

 

Liis (37), projektijuht: “Üllatus. Planetaarne. Väga sürr. Kergelt oli ootus, et neil oleks rohkem sünergiat olnud. Lõpu poole oli see, mida mina ootasin. Omavaheline sünergia, mis lõpus tekkima hakkas, oli mõnus.”

Andres (39), juhataja: “Mick. Mick oli fantastiline.”

Liis: “Mina kindlasti vaatan suvel, kus Mick veel esineb. Ma ei ole teda kunagi live’is näinud ja niimoodi paelus, et ma otsin tema pärast suvel veel kontserte.”

Andres: “Samad sõnad.”

 

Mona (16), õpilane: “Rahulik. Positiivne. Mulle meeldis hästi see, kuidas kõik muusikud olid hingega asja juures. Oli näha, et nad ise nautisid ja see väljendus muusikas ka.”

Liise (16), õpilane: “Omapärane. Väga huvitav. Ma polnud varem jazzi kontserdil käinud ehk siis see oli väga mõnus kogemus. Kogu lavaline energia oli hästi sümpaatne ja tore.”

 

Lehar (35), vabakutseline: “Siiras. Sügav. Tore. Super ilus, just kooslus. Väga hästi sobisid kokku. Mickult oleks särtsu veel oodanud. Vau-efekt jäi puudu. Lenna oli omas elemendis.”

 

Elo (50), kunstnik, Angeelia ema: “Minule meeldis väga. Ma olen Mickku muidugi palju kuulanud, Lennat vähem. Bänd oli väga äge taustal. Micku lood olid teistsuguse kujuga.”

Peeter (52), ettevõtja, Angeelia isa: “Nad on käinud meie hoovi kontserdil iga suvi. Tulevad jälle juuli lõpus. Bändi on saadud profid muusikud punti, väga mõnus.”

 

Katariina (21), ajalootudeng: “Heas mõttes uinutav – viis mõtted kuhugi kaugustesse helgetele radadele uitama, aga samas muusika oli kogu aeg seal, mitte pealetükkivalt, aga harmoneeruvalt. Micku ja Lenna mõlema selline haldjalik energia koosmõjus nii hea tunnetusega saatebändiga tegi selle vahva rännaku võimalikuks.”

 

Lenna Kuurma & Mick Pedaja

19. aprillil 2019 Vabal Laval

 

Koosseis:

Lenna Kuurmaa – vokaal
Mick Pedaja – vokaal, kitarr
Angeelia Pedaja – vokaal, luule
Aivar Surva – trompet, trummid, perkussioon
Joel Remmel – klahvpillid
Indrek Mällo – kontrabass

 

Vaadake kontserdi fotosid siit.