fbpx

Modulshtein: „Teeme muusikat, sest ei saa seda mitte teha!“

29. aprill 2018
Maria Kurm

Modulshtein on kolmest noormehest koosnev elektrooniline elavmuusika bänd. DJ Bandit ehk Aleksei Semennihhin scratch‘ib ja möllab sämplitega, Aleksander Žedeljov, jazzkitarrist ja helilooja, mängib kitarri ja on kirjutanud suurema osa muusikast ning Marten Altrov, samuti elukutseline muusik, mängib klarnetit. Modulshtein tegutseb alates 2017. aastast ning esitles veebruaris ka oma esimest kauamängivat.

Kuidas teie koostöö alguse sai?
Aleksander: Kuna kirjutan palju teatrimuusikat, küsivad lavastajad tihti midagi sarnast – elektroonilist muusikat live-instrumentidega. Mul oli pikalt idee see koosseis teha ning ühel päeval kutsusin poisid kokku. Erinevate lugude ideed olid mul olemas ning Martenile ja Alekseile meeldis ka idee kõike seda live‘is mängida. Nii see alguse saigi, meil saab juunis aasta aega koos tegutsemist täis. Teeme ka palju teatrimuusikat, järgmisena on tulemas näiteks suur esietendus „Sajandi Loo“ raames, kus kõik teatrid teevad kingituseks etenduse. Meie, Vene Teatri etendus on viimane ja räägib Eesti tulevikust. Väga suure osa etendusest moodustab muusika ja Modulshtein mängib terve aja.

Kuidas teie loomeprotsess välja näeb?
Aleksander: Mul on idee, kutsun poisid kokku ja siis leiame koos, kuidas see kõige paremini kõlaks, näiteks Marten katsetab meloodiaid ja meie proovime, kuidas miski paremini töötab. Aleksei teeb pärast kõik trummid, tema abil muutub rütmika ja ta justkui kaunistab meloodiaid.

Mis on edasi plaanis?
Märtsis tuli album välja ja on juba ka igal pool müügil, aga kontserte pole me veel väga palju andnud – andsime kohe vinüüli välja. Õpime veel üksteist ja seda muusikat tundma, elektrooniline maailm on väga lai.
Meil on nüüd ka mänedžer olemas ja loodame, et temaga koos areneme ka edasi. Ka helimehed on head ja kõik on olemas, oleme valmis veel ja veel mängima!

Kes teid inspireerib?
Aleksander: Inspireerime üksteist. Mulle meeldib Ninja Tune Records, nordic jazz, Nik Bärtsch – olen teda pikalt kuulanud. Loomingulises protsessis inspireerib kõik: inimene, maailm, loodus, city, kõik.
Marten: See, mis meid igapäevaselt ümbritseb, elu, kõik tunded, nii positiivsed kui ka negatiivsed. Laval olles peab olema väga „kohal“, kuna improt on väga palju; tunded, mis parasjagu on, jõuavad ka muusikasse. Minagi olen viimasel ajal Nik Bärtschi kuulanud, muusika, mida ta teeb, on hästi minimalistlik – ja milline power!