fbpx

Musikaalsusest tulvil südamega Dianne Reeves

02. mai 2017
Minna Sild

Jazzikuninganna Dianne Reeves jõudis taas Tallinnasse, sedapuhku juba kolmandat korda. Ligi 20 albumit välja andnud, 5 Grammyga pärjatud ja üle 40 aasta aktiivset muusikukarjääri pidanud Dianne Reeves andis Eesti kuulajatele nii üdini kvaliteetse muusikaelamuse kui ka  jagas sõnumeid rahust ja armastusest.

Jazzidiiva saabus lavale kuninglikult särades ja temast õhkus sealjuures ka tänulikku vaoshoitust. Pärast esimese loona kõlanud coverit Fleetwood Maci palast „Dreams“, tervitas lauljatar publikut soojalt ja avaldas lootust, et kuulajad naudivad olustikku nii, nagu tervitaks ta meid oma elutoas. Tõepoolest, oma suursuguse lavalise oleku ja võimsa häälega täitis ta Nordea kontserdisaali nii, nagu oleks see sada korda väiksem hubane elutuba mõnel Jazzkaare kodukontserdil.

 

Enamus kontserdil kõlanud lugusid pärines tema uusimalt, 2014. aastal ilmunud albumilt „Beautiful Life“, mis viib kuulaja jazzimaastikult pehme funky ja R&B radadele. Nii lugude valik kui koostöö lauljatari ja bändi vahel pulbitsesid tippkvaliteedist. Kõige põnevamalt ja vabamalt mõjusid hetked, kus Dianne Reeves näitas oma meisterlikkust vokaalimprovisatsiooni vallas, näiteks kahekõnes kontrabassiga. Üsna huvitav on tõdeda, et kontserdi üks nauditavamaid ja jazziküllasemaid hetki oli lugu, mille käigus Dianne Reeves oma bändikaaslasi tutvustas. Siis lasi ta tõesti oma meloodilise hääle võimsalt ja isikupäraselt käiku.

 

Pärast seda, kui publik oli lauljatari õhutusel temaga muusikaliste dialoogide käigus nii kiljunud, hääli käristanud kui ka kauneid viisijuppe välja võlunud, kogus nende muljeid veebireporter Minna Sild.

 

Merili, laulja: „Dianne Reeves`i veregrupp on tõenäoliselt M reesus musikaalne. Naine on helidest ja rütmidest tulvil – kingakontsadeni välja. Mulle väga meeldis, et laval oli tervik, mitte solist ja tema taustabänd. Ilus oli vaadata, et muusikud, kes on koos mänginud juba 90ndatest, suutsid laval üksteist endiselt üllatada ja esitust nautida. Nauditav!“

 

Triin ja Keisi, kontoriametnikud ja spordiarmastajad: „Iga päev sellist elamust ei saa, muusikud kaifisid täiega, andsid endast 110% ja see kandus ka publikusse. Dianne Reeves’i hääle võimsus ja ulatus oli super. Oleme esimest aastat Jazzkaare kontserditel, esimesena kuulasime Spyro Gyrat ja nüüd Dianne’i. Kontsert läks linnulennul mööda, sest elamus oli nii suurepärane ja lummav. See kontsert oli küll meil läbi aegade üks paremaid kontsertelamusi üldse. Nordea kontserdisaal lisas sellele oma akustikaga veel palju juurde. Pärast sellist elamust tekib endal ka tunne, et peaks kontorist välja murdma ja minema seljakotiga maailma rändama!

 

Triin ja Eldur, muusikanautijad:Eilne Steve Gaddi elamus viis taseme nii kõrgele, et tänane jäi veidi alla. Meie jaoks oli liiga n-ö gospellik. Muidu tip-top, aga eile oli parem. Muusikud olid nii vahetud ja saal oli väiksem, pillid kõlasid imehästi ja kogu elamus oli nagu peo peal.

 

Mirjam ja Andres, meditsiinitöötajad: „Nii palju energiat, uskumatu laulja! Oleme seda energiat nüüd täis laetud, nagu ta ka ise laval publikule soovis. Jazzkaarel käime tavaliselt igal aastal paaril kontserdil. Jäime väga rahule!“

 

Dianne Reeves (USA)

27. aprillil Nordea Kontserdimajas

 

Koosseis:

Dianne Reeves – vokaal

Peter Martin – klaver

Romero Lubambo – kitarr

Reginald Veal – bass

Terreon Gully – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!