fbpx

Muusikahariduse ja kultuurikorralduse lõimimine rahvusvahelistel suvekursustel EMTAs

18. august 2011

Kursuste peamiseks eesmärgiks on aidata noortel muusikutel improvisatsioonitehnika abil ühist helikeelt leida, tihti nii geograafilisi kui ka žanripiire trotsides ja ületades.

Juba teist aastat pakutakse suvekursusel osalevatele muusikatudengitele võimalust osaleda ka kultuurikorralduse töötubades, mida tänavu viib läbi prof. Giep Hagoort (Utrecht, Holland). Nii saavad noored muusikud töö käigus praktilisi teadmisi omandades lähemalt tuttavaks mänedžmendi köögipoolega. Edaspidi võimaldab selline kogemustepagas muusiku ja manageri rolle vajadusel ühendada ning see hõlbustab muusikuil tihedas konkurentsis kergemini edu saavutada.

Lisaks üliõpilastele mõeldud individuaalõppe- ja ansamblitöötubadele antakse koolituse raames ka kümme huvitavat kontserti. Kontserdid toimuvad EMTA kammer- ja orelisaalis, Kuku klubis ning restoranis Kloostri Ait. Üles astuvad kammer-, jazz- ja improvisatsiooniansamblid ning sissepääs kõikidele kontsertidele on publikule tasuta. Kuulaja saab osa kaasaegse heliloomingu tippteostest, mida esitavad parimad noored interpreedid üle Euroopa. Paljud teosed kantakse Eestis ette esmakordselt.

Kursuste lõppakordiks on kontsert 2. septembril kell 19.00 EMTA kammersaalis, kus esinevad parimad kammeransamblid ning kõikidest osalevaist tudengitest moodustatud improvisatsiooniorkester  ja -koor Anto Petti, Anne-Liis Polli ja Raymond MacDonaldi juhatusel. Kell 21.00 jätkub lõppkontsert  restoranis Kloostri Ait, kus astuvad  üles parimad jazzikoosseisud.

Käesolev suvekursus on jätkuks kolmeaastasele tsüklile „Crossing Borders“. Kursused on tugevdanud ja süvendanud Läänemeremaade muusikakõrgkoolide koostööd, ning toimuvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias viimast korda. Juba toona leidis projekt muusikaringkondades laialdast vastukaja ning ühena vähestest muusikaprojektidest ühtlasi ka Euroopa Komisjoni toetuse, pälvides 2008. aastal Euroopa Komisjoni Euroopa eduloo tiitli.

Projekti peatoetaja on Euroopa Liidu LLP Erasmus haridusprogramm, kaasfinantseerijad Eesti Kultuurkapital, Norra ja Soome Suursaatkonnad Eestis ning Islandi Suursaatkond Helsingis.

 

Lähem info:

http://www.facebook.com/innovativeapproaches

Hanneleen Pihlak
Välissuhete spetsialist
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Tel +372 66 75 779