fbpx

Muusikaline rännak Mari Kalkuniga Võrumaa metsadesse

02. detsember 2017
Kaisa Potisepp

28. novembril esitles armastatud muusik Mari Kalkun Kumu auditooriumis oma uut albumit ,,Ilmamõtsan’’. Kontserdi alguses selgitas Kalkun, et tema uus looming on suuresti inspireeritud tema kodukoha Võrumaa metsadest ja selle loodusest. Laulja suutis tekitada saalis hubase ja sõbraliku atmosfääri ning kohtles publikut kui sõpru ja tuttavaid. Kalkun mängis endale saateks mitmeid pille, sealhulgas harilikku kodukannelt ja akordionit. Teda oli abistamas ka Aleksandra Kremenetski, kes liikus laval ühe pilli juurest teise juurde, mõjudes tõelise multitalendina. Koos lõid naised tõelise sünergia ning kostitasid publikut maheda, hingestatud ja kauni kontserdiga.

 

Jazzkaare reporter Kaisa Potisepp uuris kontserdikülastajatelt, milliseid mõtteid ja muljeid kogetud elamus tekitas.

 

Karin (35): Mulle väga meeldis. Tohutult südamlik esitus ja läks mulle eriti hinge seetõttu, et olen ise ka Võrumaalt pärit.

 

Kristel (46): Kontsert jäi minu jaoks veidi lühikeseks, oleks tahtnud veel kuulata. Algus oli kuidagi aeglane, montoonne, lõpus muutus kontsert lõbusamaks. Sellegipoolest Mari Kalkun meeldib mulle väga, olen tema loomingut juba ammu kuulanud.

 

Mari (40): Kontsert oli väga ehe ja vahetu. Uuelt plaadilt meeldivad mulle kõik lood, viimne kui üks. Mulle meeldib, et Mari Kalkun on siiras artist, temas pole seda kommertslikkust ja hoolimata publiku menust on suutnud säilitada enda teatud autentsuse.

 

Toomas: Mõnus kontsert, mahe ja ilus, nagu Kalkuni looming alati on olnud. Olen teda varasemalt ka palju kuulanud ja ostsin nüüd ka tema uue plaadi.

 

Silvi (80): Ma kujutasin ette, et Mari Kalkuni laulud on kõik väga sarnased, aga tegelikult iga laul oli omanäoline ja nii südamest lauldud. Tema lauludest kumas läbi tema armastus looduse vastu ja on tunda, et ta on looduses elanud. Laulud panid mõtlema ilusatele Võrumaa metsadele.

 

 

Mari Kalkun ,,Ilmamõtsan’’
Kumu auditooriumis 28. novembril 2017. a.

 

Koosseis:
Mari Kalkun – vokaal, 12-keelne kannel, kodukannel, akordion, kuljused
Aleksandra Kremenetski – löökriistad, vibrafon

 

Vaata kontserdi fotogaleriid siit.