fbpx

Muusikaline tervitus Põhja-Eesti Pimedate Ühingus

29. aprill 2018
Rebekka Remmelkoor / Noorte meediatiim

Jazzkaare linnaruumiprojekti raames on Tallinnas viimase nädala jooksul toimunud palju nn pop-up kontserte. Üks, mis mulle isiklikult huvi pakkus, leidis aset Põhja-Eesti Pimedate Ühingus. Sellist ideed võib võtta erinevalt: kas on tegu tahtega näidata, et ka nägemispuudega inimestele mõeldakse, või on tegu lihtsalt heategevusega. Eks igaühel meist on siin oma seisukoht.

Esinejateks olid Madis Orr, Johannes Eriste ja Kertu Aer. Olen väga rõõmus, et Jazzkaar kaasab oma projektidesse noori muusikuid ja muusikahuvilisi. Neil on teistsugune energia ja suhe publikuga, tihti on tunda ärevust, mida edaspidine kogemus tavaliselt küll täielikult ei kaota, kuid õpetab siiski paremini varjama.

Esinejad olid valinud väga rahulikud ja ühtsed teosed, mis tekitasid halli ja vihmase ilma meeleolu, seda kõige paremas mõttes. Lood olid instrumentaalsed, esitatud vaid kolme pilliga, mis tõesti näitab, et õigesti kasutatud minimalism võib olla mitte ainult piisav, vaid selles võib lausa peituda suurepärase kontserdi saladus.

Kahju, et kontserti ei kuulanud rohkem rahvast, kuid samas oli publiku vähesuse tõttu vaiksem, rahulikum ja mugavam meeleolu. Alati on võimalik olukorda ju omakasupüüdlikult vaadata!

Pop-up kontsert Põhja-Eesti Pimedate Ühingus
25. aprillil 2018

Koosseis:
Madis Orr – kitarr
Johannes Eriste – cajon
Kertu Aer – bass