fbpx

Naturally 7 – musikaalsus ja efektid omal kohal

28. aprill 2013
Mari Hiiemäe

“Naturally 7 kõlas klubilikumalt kui ükski teine a cappella bänd, mida olen kuulnud,” kirjutab Jazzkaare veebireporter Mari Hiiemäe 26. aprillil Merepaviljonis toimunud USA vokaalansambli kontserdi ülevaates.

Naturally 7 on a cappella versioonis klubirütme pakkuv šõubänd, kelle kõlapildis on olulisel kohal elektroonikaefektide matkimine. Seda kõlas läbivalt ka Merepaviljoni kontserdil.

Seitsmest meeshäälest koosneva ansambli musikaalsus ning tehniline meisterlikkus ei tekitanud kahtlust. Iga mees teadis täpselt oma häälepartii rolli ansambli tervikus ning esitas seda jõulise enesekindlusega. Häälte sujuv kokkusobitumine rääkis põhjalikust ettevalmistusest proovisaalides.

Juhuslikku oli Naturally 7 esinemises vähe. Jaotused helide kestuse ning soolode-saadete osas olid täpselt välja mõõdetud ning paika pandud. Samuti ka lauljate liikumisskeemid ja kokkuajastatud žestid, mida bänd enda muusikale lisas. Kuna ansambli üks eesmärke näis olevat efektidega rabamine, siis oli kogu kava otsast lõpuni läbi mõeldud. Ameerikalikud maneerid mõjusid kohati ehk pealetükkivanagi, kuid meelelahutuslikus mõttes oli kõik omal kohal. Ja eks laval esinevad mehed ameeriklased ju olidki.

Seitse tumeda nahatooniga esinejat mõjusid vabade ning vahetutena. Hääled kõlasid kokku ning lauljad ise näisid ette teadvat, et apsakaid ei tule. Mindi kindla peale välja ning seda ka põhjendatult. Kes eelnevalt oli Youtube´i vahendusel bändiga tutvust teinud, teadis, mida oodata ning need ootused ka täitusid.

Muusikalises plaanis jäädi popmuusika, hiphopi ja r´n´b vahepeale, mõni jazzistandard, mis vahele pisteti, esitati samas võtmes. Naturally 7 kõlas klubilikumalt kui ükski teine a cappella bänd, mida olen kuulnud. Kuna esitajate vokaalne võimekus oli suunatud suuresti just scratching-tehnika matkimisele ning klubiliku trummibiidi loomisele, oli klubimelu tagatud.

Publik tantsis. Mitte just ennastunustavalt, kuid siiski. Kuna Merepaviljoni saalist olid selle kontserdi puhuks toolid välja visatud, oli seal selleks ka ruumi.

Reedel, 26. aprillil Merepaviljonis
Naturally 7
Koosseis:
Roger Thomas – bariton
Warren Thomas – tenor
Rod Eldridge – tenor
Napoleon (Polo) Cummings – tenor
Garfield Buckley – tenor
Dwight Stewart – bariton
“Hops” Hutton – bass