fbpx

No99sse tulevad muusikud Leedust, Indoneesiast ja Itaaliast

23. jaanuar 2012

Indoneesia muusikuid satub Eestisse harva, Indoneesia hammondimängijaid veel harvemini. Sel reedel on No99 jazzklubis rahvusvahelises projektis Connection: part 2 lisaks Jakartast pärit Adra Karim’ile veel mängimas Itaalia kitarrist Alessandro Florio, Leedu saksofonist Kestutis Sova, noor tõusev tromboonimängija Valdas Surdokas ning Ukraina juurtega Leedu tipptrummar Arkady Gotesman, kes oma särava karjääri jooksul olnud muide ka ühe Leedu jazzi visiitkaardi Vjacheslav Ganelini ansamblipartner. Kuidas nad kõik kokku kõlavad, selgub 27. jaanuaril kl 22. Muusika keel on universaalne!

Reedel, 27. jaanuaril on No99 jazzklubis muusikaelamusi pakkumas rahvusvaheline projekt Connection: part 2, milles teevad kaasa muusikud Leedust, Itaaliast, kuid ka eksootilisest Indoneesiast.

Bändi koosseis:

Kestutis Sova (saksofon) – Leedu
Adra Karim (hammond) – Indoneesia
Alessandro Florio (kitarr) – Itaalia
Valdas Surdokas (tromboon) – Leedu
Arkadij Gotesman (trummid) – Ukraina/Leedu

Bändi liider on Kestutis Sova, 1983. aastal Leedu sadamalinnas Klaipedas sündinud saksofonist on õppinud Leedu Muusikaakadeemias ning täiendanud ennast Hollandis, Prins Clausi konservatooriumis. Nüüdseks on temast saanud üks põhilisi tegijaid Leedus improvisatsioonilise-eksperimentaalse muusika vallas.

Adra Karim (1981) on pärit Jakartast, klahvpillimängija, kuid ka arranžeerija ja helilooja, kes on töötanud erinevates stiilides jazzist raskerokini. 2006. aastal siirdus ta Hollandisse Enschede konservatooriumi õppima hammond-organit, edasi Groningeni, kus kohtus Kestutis Sovaga.

Alessandro Florio hakkas kitarri mängima üheteistaastaselt. Õpingud on ka tema viinud Prins Clausi konsevratooriumi Groningenis, Hollandis. Ta on Itaalias nõutud muusik ning hetkel hõivatud mitmete erinevate ansamblitega. Ta on käinud kontsertreisidel Šveitsis, Austrias, Rumeenias, Saksamaal jm.

Arkadij Gotesman (1959) on Leedu vabaimprovisatsioonimaastikul üks tuntumaid trummareid. Gotesman sündis Ukrainas ning mängis juba kaheksakümnendatel koos erinevate Leedu jazzi suurkujudega nagu Petras Vyshniauskas, Dainius Pulauskas a Vjacheslav Ganelin, kellega ta astus üles 1996. aastal Pori Jazzil. Samuti on ta olnud lavapartneriks näiteks John Zornile. Eesti muusikutest on Gotesman teinud koostööd Jaak Sooäärega.

Valdas Surdokas on andekas noor tromboonimängija, kes õpib hetkel Klaipeda ülikooli jazziosakonnas.

Vaata rohkem infot SIIT