fbpx

Noored lauljad ja head luuletajad

07. veebruar 2012

Talvejazz jätkub kahe noore laulja – Maria Väli ja Anneliis Kitse – kontsertidega. Maria Väli Kvartett esineb 11. veebruaril Hobuveskis, Anneliis Kitse ja eesti poeetide Karl-Martin Sinijärve ja Doris Kareva luule- ja muusikaõhtu toimub 18. veebruaril Kumu auditooriumis.

Maria Väli nimi on jazzisõpradele tuttav juba aegadest kui lauljatar õppis Saaremaal ja sai innustust sealselt jazzigurult Tiit Pauluselt. Väljaspool koolilava hakkas ta esinema juba 10-aastaselt. 2003. aastal astus 15-aastane Kuressaare Ühisgümnaasiumi õpilane Jazzkaare kuulajate ette koos Tiit Pauluse ja Lembit Saarsaluga trio Kolmkõla koosseisus, samuti esines ta mitmel pool Eestis teise Tiit Pauluse ellu kutsutud ansambliga 2+2=5. 2007. aastal pani ta end proovile ETV laulukonkursil „Kaks takti ette“, kus jõudis 20 parima hulka. Praegu õpib Maria Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes jazzlaulu. Juba paar aastat esineb ta oma trioga ja samuti osaleb kahes vokaalgrupis – juba tuntust kogunud ansamblis Estonian Voices ning saarlannadest koosnevas kvintetis Söörömöö. 2011. aastal võitis Maria Väli Uno Naissoo nimelise omaloomingu konkursi oma lauluga “Forgotten Garden”. 11. veebruaril on kvartetis lauljatari headeks partneriteks Eesti mainekamaid bassiste Ara Yaralyan ja talendikas kitarrist Jaan Jaanson. Kontserdil liitub nendega ka trummar Ahto Abner. Kvartett esitab omaloomingut ja oma seadeid maailma jazzistandarditest.

 

Lauljatar Anneliis Kitse ja pianist Kirke Karja huvi heade eestikeelsete tekstide vastu on viinud neid kokku luuletajate Doris Kareva ja Karl-Martin Sinijärvega. Doris Karevalt on alates 1978. aastast ilmunud 15 luulekogu, tema kujundlik ja emotsionaalne luule on inspiratsiooni andnud nii heliloojatele kui lavastajatele. Võib-olla on tema luule musikaalsus pärit ka isalt Hillar Karevalt, kes oli helilooja, pedagoog ja jazzmuusik. Karl-Martin Sinijärvega kui luuletaja ja televisiooni kultuurisaadete „OP“ ja „Jüri Üdi klubi“ juhiga, on eestlased ammused tuttavad. 1989. aastast on luuletajalt ilmunud üheksa vahedat ja vaimukat luulekogu. Karl-Martin Sinijärv on ka Eesti Kirjanike Liidu esimees. Niisiis saavad sel Kumu õhtul kokku mitme põlvkonna loojad ja püüavad koos luule ja laulukeeles emotsionaalselt mõtestada meie tänast maailma. Anneliis Kits on õppinud G. Otsa nimelises Muusikakoolis pop-jazz laulu eriala ja osalenud solistina paljudes ansamblites nagu Choco-Late Group, Stereo Spectrum, State of Zoe jt. Tema hääle avar ampluaa võimaldab esitada nii muusikali rolle, klubimuusikat, poppi kui bluusi ja jazzi. Kontserdil ühinevad lugude autorite Anneliis Kitse ja Kirke Karjaga Ara Yaralyan bassil ja Joosep Voolmaa trummidel.

Mõlema kontserdi piletid hinnaga 10.- ja 7.- (õpilane, tudeng, pensionär) on müügil Piletlevis (www.piletilevi.ee) ning enne algust kohapeal.

Jazzkaare kuldsponsor on Elion. Peasponsorid on Eesti Päevaleht ja ERGO, aastasponsorid Aktaprint, Estonian Air, Tallink ja Info-Auto. Kontserdihooaega toetavad ka Kultuurkapital, Kultuuriväärtuste Amet, Prantsuse Instituut ja Hollandi Saatkond.

Rohkem infot:

www.jazzkaar.ee

Kohtumiseni Talvejazzi kontsertidel!