fbpx

Noorte 14. podcasti külaline on Eesti jazzi ema Anne Erm!

26. veebruar 2019

Jazzkaare 14. podcasti külaline on Eesti jazzi ema ning Jazzkaare suur juht Anne Erm. Podcasti juhivad ja teevad noorte meediatiimi liikmed Hannelore Karmel Juurikas, Rebekka Remmelkoor ja Karl Jakob Vibur.

 

“Kui kuulsin, et Jazzkaare noortel on võimalik teha podcasti, olin kohe huvitatud, sest olen ise suur podcastide kuulaja. Enne esimese nn saate salvestamist olin ma väga närvis, sest minus tekitab kerget ebamugavust teadmine, et keegi kuskil minu häält ja juttu kuulab. Samas olen kindel, et ajaga kaob see ebamugavus ja närv ära. Meie külaline oli väga sõbralik ja jutukas, mille tõttu oli minul ja Hannelorel lihtsam teemasid ja küsimusi esitada. Natukene kahju on aga sellest, et jutt läks oluliselt sujuvamaks just enne ja pärast lindistamist, kuid mitte nii väga selle ajal,” muljetab Rebekka.

 

Anne Erm on eesti helilooja, muusikateadlane ja saatejuht. Ta on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis, Tallinna Muusikakoolis ja Tallinna Konservatooriumis. Aastatel 1966–1972 laulis Anne ansamblis Collage ning pakkus ansamblile ka nime välja. 1970. aastast töötab muusikatoimetajana Eesti Raadios, kus on ellu kutsunud hulga saatesarju: “Kerge muusika ABC”, “Kerged variatsioonid”, “Saagem tuttavaks”, “Uusi heliplaate” jt. Praegu saab tema saadet “Õhtujazz” nautida esmaspäeviti Vikerraadios. 1990. aastal pani ta koos meeskonnaga aluse Tallinna rahvusvahelisele festivalile Jazzkaar ning see on Eesti muusikaelu üks visiitkaarte.

 

Kuula podcasti siin.

 

Podcasti juhid: Hannelore Karmel Juurikas ja Rebekka Remmelkoor / Noorte meediatiim

Heli: Karl Jakob Vibur

Podcast on salvestatud 18. veebruaril 2019.