fbpx

Nordplusi intensiivprojekt ‘Nomazz Meets the Baltics’

20. märts 2011

Nordplusi intensiivprojekt “Nomazz Meets the Baltics” 21.–25. märts 2011 Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias. Viiepäevane intensiivkursus, mis hõlmab Norplus programmi ühisõppekava NOMAZZ (Nordic Master in Jazz) ning Eesti, Läti ja Leedu muusikaakadeemiaid. Osa võtavad 19 üliõpilast Põhjamaadest, Baltikumist, Shveitsist ja Inglismaalt, keda juhendab 10 õppejõudu Soomest, Taanist, Leedust, Eestist ja ka Lõuna-Aafrikast.

„Nomazz Meets the Baltics“ on viiepäevane intensiivkursus, mis hõlmab Norplus programmi ühisõppekava NOMAZZ (Nordic Master in Jazz) ning Eesti, Läti ja Leedu muusikaakadeemiaid. Osa võtavad 19 üliõpilast Põhjamaadest, Baltikumist, Shveitsist ja Inglismaalt, keda juhendab 10 õppejõudu Soomest, Taanist, Leedust, Eestist ja ka Lõuna-Aafrikast. Nordic Master in Jazz ehk Nomazz on põhjamaade muusikaülikoolide vaheline jazzmuusika magistritaseme ühisõppekava, kuhu kandideerivad bakalaureuse kraadiga noored muusikud üle maailma, sest partnerkoolide kõrge tase on rahvusvaheliselt hästi teada. Algav kursus toob Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse kõik Nomazzi tudengid, millele lisanduvad Eesti, Läti ja Leedu akadeemiate parimad õpilased. Eestit esindavad Kadri Voorand, Virgo Sillamaa, Aleksander Paal, Peedu Kass ja Eno Kollom. Ilmselt on tegemist kõrgetasemelisima jazzmuusika kursusega, mis Baltikumis toimunud.

Lisaks igapäevasele õppetööle toimuvad kursuse raames 21.-24. märtsini igal õhtul kell 20 Kuku klubis avalikud kontserdid ja jämmid nii kursuse tudengite kui õppejõudude osavõtul. Sissepääs on tasuta.

Õppejõud:
Darryl Andrews (kitarr, Lõuna Aafrika)
Jaak Sooäär (kitarr, Eesti)
Jay Rodriguez (saksofon, Taani)
Jens Christian Jensen (saksofon, Taani)
Liudas Mockunas (saksofon, Leedu)
Michael Francis Duch (kontrabass, Norra)
Mika Kallio (trummid, Soome)
Mikko Innanen (saksofon, Soome)
Milic Petrovic (kitarr, Taani)
Tanel Ruben (trummid, Eesti)

Projekti partnerkoolid:
Stockholmi Kuninglik Muusikakõrgkool
Sibeliuse Akadeemia
Norra Teaduse ja Tehnika Ülikool
Aarhusi/Aalborgi Kuninglik Muusikaakadeemia
Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia
Läti Muusikaakadeemia
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Lisainfo:
Jaak Sooäär, jaak_sooaar@hotmail.com 55545302
Hanneleen Pihlak, hanneleen@ema.edu.ee, 6675779