fbpx

Õhus on armastust ehk Alevtina Poljakova Group

01. mai 2016
Liina Hints

Neljaliikmeline koosseis, kakskeelne kontsert ja üksainus eesmärk –  armastus. Alevtina Poljakova, vene jazzi kuumim nimi, ainus naistrombonist ja omanäoline helilooja on oma virtuoosse pillimängu ja maheda vokaali põiminud kolme suurepärase vene muusiku instrumentaalidega. Tema eesmärgiks pole mitte lihtsalt muusika, vaid armastusega tehtud muusika loomine.

 

Muusikute perest pärit multiinstrumentalist Poljakova on aastatega tuntust kogunud oma julge ja värske lähenemisega. Tema loomingus kohtuvad rokk, klassikaline vene muusika, jazz ja folk. Kirkust ja omanäolisust õhkub nii laulja traditsiooniliste sugemetega rõivastest, lõdvestava meeleoluga etteastest kui ka suhtlusest publikuga, ning just seetõttu on koosseisu live-esinemine midagi, millest ei saa ilma jääda. Sealjuures pole oluline olla ei jazzisõber, klassikalise vene muusika austaja ega isegi mitte muusikahuviline – nende kontsert räägib muusika keelega paralleelselt ka tunnete keelt ning südamesse poevad nad kontserdi lõpuks ühel või teisel viisil niikuinii, toimugu see siis mõne eestikeelse “Ma armastan sind!” abil või absoluutses mõttes nauditava esinemise ja vabastava atmosfääri loomisega.

 

Bändi helipilt on kord salapärane, kord paljuütlev. Lugudesse pikitud ülikeerukad trummisoolod, kontrabassivariatsioonid ja virtuoosne klaverimäng panevad hinge rõkkama ja käed plaksutama. Poljakova sametine hääl viib mured ning valab publiku üle tuhande erineva värvitooniga, mis ometi suurepäraselt kokku sobivad, üksteist suisa täiendavad. Üdini südamlikust helikeelest leiab tähelepanelik kuulaja tagasihoidliku venepärase maigu, kuid hinges on tegu internatsionaalse koosseisuga: publikuga suhtlemine, ehkki professionaalne, toimub vabas ja siiras vormis, palade vokaalides toimub korduvalt üleminek inglise keelelt vene keelele ja vastupidi. Ka Poljakova sõnum ja eesmärk, kahtlusteta puhas ja suurepärane, on ülemaailmne – ikka armastus.

 

Muusik, kes teeb oma tööd armastusega, levitab armastust. Alevtina Poljakova Group sai selle ülesandega laitmatult hakkama.

 

Alevtina Poljakova Group

29. aprillil kell 20.00 Punases Majas

 

Alevtina Poljakova – laul, tromboon, sopransaksofon
Artjom Tretiakov – klaver
Makar Novikov – kontrabass
Peter Ivshin – trummid

 

Vaata kontserdi fotosid siit