fbpx

Öödžungli ürgne ekstaas

21. aprill 2019
Ave Tölpt

Tantsu-, afro beat’i ja klubimuusika sugemetega jazzi viljelevate noorte meeste kooslus Jungle by Night Hollandist lennutas Jazzkaare teise päeva elamused otse puhkpillidest tulevate helide kõrgusele. Loomulikult ei saa mainimata jätta enne seda toimunud eksperimentaalpianisti Martin Kohlstedi teisest dimensioonist sündinud helikunsti ning sellele järgnenud klassikaliselt hea prantsuse jazzi annust Spring Rolli esituses. Kontsertidele järgnev paus oli rohkem kui vajalik valmistumaks energiapuhanguks, millega Vaba Lava võis võtta enneolematud mõõtmed tantsulise jazzi vallas.

 

Jõulisest esitusest vaimustunud publikuga vestles Jazzkaare reporter Ave Tölpt.

 

Martin Kohlstedt (31), eksperimentaalpianist: “See kontsert oli tõesti väga väga tore! Võimalus lasta kogu see hoitud energia ümberpööratult enda seest välja. See kontsert oli erutuse kõrghetk!”

 

Chris (34), õpetamine, Eva (33), kommunikatsioon: “See oli võrratu! Me ei olnud bändist varem midagi kuulnud. Olime siin söömas, kui saime aru, et kontsert kohe algab. Kuulasime paari laulu Spotifyst ja tõdesime, et see on seda väärt! Olenemata veidi kallist piletist ostsime ühe minuti jooksul endale sissepääsu. Oleme siin esimest korda Barcelonast.”

 

Merle (49), iluteenindus: “See oli täiesti üllatus. Teadsin, et see tuleb tantsuline ja hästi live, aga see energia, mis seal sündis, oli super! Üllatusin tuhat korda rohkem, kui oskasin arvata. Olen Jazzkaarel juba vana käia, aga nii tantsuline ja kaasakiskuv live oli suurepärane üllatus.”   

Liivia (40+), teenindus: “Super! Tõesti väga lahe, nii elav ja nad olid niivõrd siirad. See oli vastastikune – mõlemad nautisime, nii publik kui ka bänd! Täiesti super!”

 

Egon, tööstusdisainer: “Ma olen kõige suurem fänn üldse! Mõtlesin, et ma pean neid Hollandisse vaatama minema. Ma elan tegelikult Soomes ja see oli kõige lähem koht, kuhu nad esinema tulid. Olin väga üllatunud ja ostsin kohe pileti. Mul on kõik nende plaadid ja ostsin ka uue miksi, mis neil välja tuli. Nagu alati väga energiline! See on mu lemmikbänd. Leidsin nad umbes viis aastat tagasi, kui keegi neist veel eriti ei teadnud. Kontsert oli väga hea, soovitan!”

 

Luisa (31), värbamine: “Hullult äge oli! Andsin kogu oma energia sinna ja emotsioonid on väga suured. See talent, see energia, kogu see komplekt oli suurepärane! Oli palju ilu nii muusikaliselt kui ka silmale – oli stiili, oli klassi, oli talenti. Mõtled ka, mis rütmi jälgida tantsides. Mulle tantsuline jazz väga meeldis, pean seda rohkem avastama!”

Katariina (41), projektijuhtimine: “Ma sooviksin ka rõhutada seda vapustavat energiat. Ürgne mehelik energia, mis pani tantsima ja rütmid haarasid endasse.”

 

JUNGLE BY NIGHT (Holland)

20. aprillil 2019 Vabal Laval

 

Koosseis:

Pieter van Exter – tenorsaksofon

Yannick van ter Beek – saksofon

Ko Zandvliet – tromboon

Bo Floor – trompet

Jacob van Exter – kitarr

Pyke Pasman – klahvpillid

Sonny Groeneveld – trummid

Milan Hartsuiker – löökpillid

Tienson Smeets – löökpillid

 

Vaata kontserdi galeriid siit.