fbpx

Öös on asju

20. aprill 2019
Reelika Vaiksaar

Jazzkaare avapäevale pani rahuliku ning kosutava punkti Lenna Kuurmaa ja Mick Pedaja öökontsert. Öökontserdiga oli tõepoolest tegu, sest kui Vaba Lava majast sai välja astutud, säras taevas kuu ning karge kevadine õhk pani tempot lisama, et ruttu autosse sooja jõuda.

 

Vaba Lava saal oli välja müüdud ning kohale jõudes oligi alles jäänud vaid käputäis vabu kohti. Istuma sain tribüünile, mis oli lavast üsnagi kaugel ning seal tekkis minu jaoks juba väike aga. Võib-olla jäin ma liiga öökontserdi nimetuse piiridesse ja ootasin midagi õdusamat ning intiimsemat. Ruum oleks võinud olla väiksem ning saalis oleksid võinud rippuda tulukesed, et oleks tekkinud mõnus vibe, mis muusikast ka peegeldus, kuid keskkond seda minu jaoks ei toetanud. Samuti oli üheks suuremaks miinuseks tribüünil istudes see, et inimesed kõndisid pidevalt edasi-tagasi ja seetõttu hajus tähelepanu päris mitmeid kordi.

 

Kui aga muusikast rääkida, siis terve Mick Pedaja esinemise vältel ei saanud ma naeratust näolt. Micku metsalik, väekas, ent samas ka pehme energia kõnetas mind nii, nagu pole ükski muusik seda ammu teinud. Üksinda laval olles täitis ta lava täielikult, nagu üks õige muusik seda teha oskama peaks. Mick Pedaja imekaunis abikaasa Angeelia Pedaja tõi kontserdile värvi juurde ka enda malbe häälega luuleridu lugedes.

 

Lenna Kuurmaad oleks tahtnud iseenesest rohkem näha ja kuulda, sest kohati jäi mulje, et tegu oli ainult Mick Pedaja kontserdiga ning Lenna oli lihtsalt külalisesinejana kohale kutsutud. Kaunis lauljatar esitas aga  enda üht väga tuntud laulu „Keeruta“, mis oli seekord jazzivõtmesse keeratud ning kõlas minu jaoks isegi ägedamalt kui originaal.

 

Tundsin, et kontserdil jäi terviklikkusest natuke puudu, kuigi viimased kaks lugu ühtsuse poole liikusid. Vaatamata sellele mõjus kontsert siiski sügavalt ja suigutavalt. Teki ja padja oleks pidanud tõepoolest kaasa võtma, aga seda ainult kõige paremas mõttes. Öösel tuli igal juhul väga magus uni, sest paras ports head muusikat oli ära kuulatud.

 

Öökontsert: Lenna Kuurmaa & Mick Pedaja
Reedel, 19. aprillil 2019 Vabal Laval

 

Koosseis:
Lenna Kuurmaa – vokaal
Mick Pedaja – vokaal, kitarr
Angeelia Pedaja – vokaal, luule

Lauri Kadalipp – saksofon
Aivar Surva – trompet, trummid, perkussioon
Joel Remmel – klahvpillid
Indrek Mällo – kontrabass

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!