fbpx

Owen Pallett – Eestisse pikisilmi oodatud virtuoos

25. aprill 2015
Helena Tamm, Ave-Lii Idavain

Reedel, 24. aprilli hilisõhtul toimus Vaba Laval täissaali toonud multi-instrumentalisti, laulja ja helilooja Owen Palletti kontsert. Kanadast pärit new age artist esitas lugusid nii üksi kui ka kolmepealise kollektiiviga, kuhu kuuluvad Matt Smith basskitarril ja Rob Gordon trummidel. Rahvas oli joovastuses, saalitäie tähelepanu ainiti laval sündival. See oli esmakordne võimalus Owen Pallettit siinmail live’is näha, aga teada-tuntud on ka andunud muusikasõprade seas ammu. Seda kinnitas ka publiku seas läbi viidud küsitlus. Nad olid sillas ja põhjusega, sest meeletult andeka mehe lavaline energia on samasugust ekstaasi tekitav nagu tema muusikagi. See oli maagiline reede õhtu täis õrnu ja jõulisi helisid, täis hingekriipivaid ja rõõmust lolliks tegevaid sõnumeid Palletti lugudes. 

Kontserdijärgseid emotsioone ja muljeid vahendavad Helena Tamm ja Ave-Lii Idavain.

 

Kersti Heinloo, näitleja: See kontsert innustas mind rohkem kontserte külastama. Owen Palletti juures võlus muuhulgas ka see, et artist valdas tehnilisi nippe ja suutis täiesti üksinda luua väga tiine helipildi. 

Aldo Järvsoo, moekunstnik: Kui mingi bänd on live’is veel kümme korda parem kui muidu kuulates, siis see on Owen Pallett. Olla sellel kontserdil Jazzkaare raames on võimas tunne! Eestisse tuua selline esineja on lihtsalt super. Olen tänu oma elukaaslasele juba viis aastat Palletti muusikat kuulanud ja kuigi see on mu tööga seotud muusikast (fashion show, catwalk’i muusika) sootuks erinev, siis see tõesti meeldib tohutult. Pallettil on suurepärane vokaal ja kolmekesi teeb see kollektiiv laval ära kahekümne inimese töö. 

Kaili: Väga meeldis! Käisin kahel kontserdil järjest, enne Hauschkat ka kuulamas. Teadsin Pallettit varem juba, olin kuulanud ja ootasin kontserti väga. Kuigi tahtnuksin mitmekülgsemat kontsertkava, sest ta mängis kõigest mõningaid lugusid, mida ma tean. Samas võin öelda, et ka tema uut loomingut oli huvitav kuulata!

Marika: Väga meeldis selle artisti muusika! Pallett on virtuoosne ja tal on ilus hääl ning ta on ääretult musikaalne. 

Mirkka Maikola, turundusjuht: Artist meeldis ja tema oskus kasutada viiulit. Olen kursis Owen Palletti muusikaga ja on tänuväärne, et Jazzkaar lisaks maailmatuntud jazzmuusikutele siia ka teiste žanrite nimekaid tegijaid toob. 

Saara, fotograaf: Mind huvitab, miks need kontserdid nii hilja hakkavad? Iseenesest võiks pidu täiega edasi minna, aga silmad väsivad ära. Mu õde ütles, et tal on pilet üle ja usaldasin tema maitset, et peab hea asi olema. Viiulid on mu hingele väga lähedal. Sõitsin viimase trammiga siia ja olen täielikus vaimustuses! Telliskivi keskkond on Jazzkaarele supernice! Sadamal on see soomlaste ja purjutamise konnotatsioon juures. Merepaviljonis oli kontsert, aga seal kõrval ostsid inimesed alkoholi kokku ja jõid. Telliskivi on hulga parem.

Margo, ärimees: Minu arvates seni parim kontsert! Ainus, millele ma varakult piletid ära võtsin. Sel Jazzkaarel käisin veel Ester Rada ja Gregory Porteri kontserdil. Pallett on mu lemmik siiamaani. Mulle meeldib ta rohkem kui Gregory Porter. Pallett ei petnud mu ootusi, täpselt sellist tunnet ja kvaliteeti ma ootasingi.

Angela, mikrobioloog: Päris huvitav kontsert oli. Minu jaoks täitsa teistsugune. Muusikaliselt ju puhas professionaalsus! Sain alles täna päeval teada, et ma siia kontserdile tulen, ja ei kahetse üldse. Harilikult ma sellise muusika kontsertidele ei satu, aga Jazzkaarel saabki piire avardada. 

Robert, ostujuht: Olen Jazzkaarel iga-aastane külaline. Ikka ja alati mõni sõber kutsub mõnele kontserdile ja teab artistist kõvasti rohkem kui mina. See artist mulle meeldis, paistab väga professionaalne. Muusika, mida mängib, on puhas ja paitab kõrva. Ega ma palju sisulist ei oska muusika enda kohta öelda, ei ole muusik. Jazzkaar üllatab alati põnevalt!

Ave-Lii, Jazzkaare veebireporter: Pallettit laval vaadates saab aru, et ta on perfektsionist. Ühest küljest tuleb kõik nii sundimatult, mis tähendab, et seal taga peab olema meeletult tööd ja higi, aga teisalt, kui miski ei ole laval ideaalne, tõttab ta seda kohe rahutult muutma. Publik vast ei saakski aru, et midagi jäi kuskil täiuslikkusest puudu, aga Pallett soovib kuulajatele edastada vaid puhtaid ja veatuid helisid. Piinatud geeniuse ehe kehastus.

 

Owen Pallett

24. aprillil Vabal Laval

 

Koosseis:

Owen Pallett – viiul, klahvpillid, vokaal

Matt Smith – bass

Rob Gordon – trummid