fbpx

Päikesesoe Maarja Aarma ja MA

03. mai 2018
Kleer Tali & Maria Kurm

Reede pakkus Jazzkaare publikule suurepärase võimaluse linnast välja sõita. Suurupi rahulikus elamurajoonis oli algamas Maarja Aaarma MA kontsert, mis toimus Rauli ja Heleni ilusas suures elutoas. Tuppa astudes tervitasid kodused koogi- ja kohvilõhnad ning inimesed sagisid sokkides ringi. Suurte kaamerate vahele, diivanitele, patjadele ja toolidele mahtus palju rahvast ning leidus ka mõni eriti pisike kuulaja. Lava oli seatud elutoa nurka, ligi kolme meetri kõrguse akna alla, taustaks kevadiselt rohetav hoov.

 

Kui Maarja Aarma oma bändiga õhtupäiksevalgele “lavale” astus, palus ta kõigil sealolijatel korraks rahulikult hingata. Töönädal on lõpuks läbi saanud, kõik jooksmised jookstud, nüüd tuleb vaid järgmiseks pooleteiseks tunniks ennast vabaks lasta. Suure kollase kampsuniga Maarja mõjus ka ilma nende sõnadeta nii teraapiliselt ja rahulikult ning kui ta laulma hakkas, oli lihtne ennast unustada.

 

“Don’t throw this heart around”, millega bänd alustas, oli ka üks bändi esimesi lugusid, mis esmakordselt tuli esitusele Uno Naissoo konkursil 2017. aastal. Sealt oli meelde jäänud nende muusika mõtisklev, iseteadlik ja mõnus soulilik joon. Tore oli see, et bänd pakub võimalust igale liikmele enda soulihinge väljaelamiseks. Teine lugu “Same old story” oli kirjutatud bändi klahvpillimängija Madis Muuli poolt (sõnad Maarja Aarma) ja lausa lust oli nautida laulja ja pianisti peent kokkumängu. Selles loos vahetas Janno Trump bassikeeled Moogi bassiste sündihelide vastu. Autorilood sulasid kokku stiilseks tervikuks, kus kõik lood olid ühtviisi mõnusad ning ükski lugu ei paistnud teisest peajagu kõrgem. Ka bändi esitatud versioon Erykah Badu loost „Certainly“ mõjus väga tugevalt ja sobis laulja karakteriga hästi kokku.

 

MA võlus oma eheduse ja siirusega, laulja groove’ivad tantsuliigutused utsitasid pillimehi veelgi enam muusikasse sisse minema ning viisid ka kuulaja lainetama. Maarja Aarma lihtne erilisus viib ta kindlasti muusikuna kaugele ning koos MA pillimeestega on ta leidnud endale hea väljundi, mille kaudu kvaliteetset soul-muusikat päevavalgele tuua.

 

 

Maarja Aarma MA

27.aprill, kodukontsert Rauli ja Heleni juures Suurupis

 

Koosseis:

Maarja Aarma – vokaal

Madis Muul – klahvid

Janno Trump – basskitarr, süntesaator

Boris “Borka” Hrebtukov – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!