fbpx

Paljajalu reaalsusest pajatav jazzlauljatar Elina Duni

23. aprill 2015
Silvia Luik

Teisipäeva õhtul, 21. aprillil, esines Vaba Laval Albaaniast pärit lauljatar Elina Duni. Tema muusika on värske ja dünaamiline, esitades albaania ja balkani folkloori jazzirütmides. Kontserdil mängiti kahe viimase heliplaadi muusikat.

Elina Duni sündis kunstnike perekonda Albaanias, kuid peagi kolis pere Šveitsi elama, kus Elina õppis klassikalist klaverit ning avastas enda jaoks jazzimaailma. Ta on ka loonud muusikat filmidele, mänginud etendustes, osalenud erinevates bändides ja esinenud paljudes riikides. Samuti on ta pärjatud mitme auhinna ja stipendiumiga, viimane 2013. aastal Albaania Kult Prize.

Kontserdil säras Elina Duni oma jõulise häälega, esitades lugusid naistest, armastusest, meestest, lahkuminekutest ja reaalsusest, mis painas ühiskonda pärast Nõukogude Liidu lagunemist. Igal lool oli oma taust, mida Elina ka seletas. Näiteks lugu „Rainbow“, milles jutustati naise ja mehe lahkuminekust mehe välismaale töölemineku tõttu. Naine nutab ning kõik teised püüavad teda lohutada – aeg möödub ruttu, üks aasta on nagu üks päev, küll te kohtute jällegi. Kuid mees ei tulegi tagasi, seega naine küsib – kas sa, mu rainbow, unustasid mind?

Elina Duni oli laval väga efektne, olles paljajalu valges kleidis, püüdes edasi anda iga sõna tähendust oma kehakeele ja muuska rütmilisusega. Imeline oli esireast jälgida bändi omavahelist sünergiat, millest ka publik osa sai. Elina Duni on suurepärane jazzlauljatar, kes teeb oma asja ja teeb seda hästi!

 

Elina Duni

21.aprillil Vaba Laval

 

Koosseis:

Elina Duni – vokaal

Colin Vallon – klaver

Patrice Moret – kontrabass

Norbert Pfammatter – trummid