fbpx

Poolteist tundi kvaliteetmaailmas

24. aprill 2018
Tiina Tambaum

Jazzkaare tasuta kontsertide päev lõppes Estonian Dream Big Bandi kontserdiga Vabal Laval, millega eesti džässi esinduskollektiiv tähistas 20. tegevusaastat. Saalis oli rohkem kuulajaid kui istuma mahtus ja ka laval oli koosseis traditsioonilisest suurem. Pidulikkust õhtusse lisasid kutsutud solistid Elina Hokkanen ja Liisi Koikson.

 

Dirigent Raul Söödi valikul esitas orkester teoseid aastatetagusest kontserdikavast „Teekond südamesse“. Publikule pakkusid haaravaid improvisatsioone saksofonist Manuel Dunkel, kitarrist Paul Daniel, saksofonist Aleksander Paal, trompetistid Jason Hunter ja Allan Järve ning Ahto Abner löökpillidel.

 

Kolmteist toru laval ei jäta kedagi ükskõikseks. Sügav rütm, etteennustamatud käigud ning harmoonia ja disharmoonia vaheldumine lubasid kuulajal mõtted välja lülitada ja helidega kaasa lennata.

 

Publikul palus pärast kontserti veidi muljeid koondada Tiina Tambaum.

 

Karin (40ndates, klienditeenindus): Näete ise, ma ole täiesti audis. Sa lähed sinna niimoodi sisse. Mõtlesin, et kui tänulik ma olen selle eest, et saan poolteist tundi olla kvaliteetmaailmas.

 

Vladimir Võssotski (36, Sillamäe muusikakooli direktor ja džässiklubi eestvedaja): Sisemist rahu tekitab ja harmooniat. Ma olen ise nendega koos teinud, valdav osa muusikuid on head kolleegid. Pereliikmed said küll hea üllatuse. Kui inimene ikka esimest korda sellist stiili kuuleb, siis üllatab see kooskõla, mida selline hulk muusikuid suudab laval luua.

 

Margit (39, lasteaiapedagoog): Mina olin Estonian Dream Big Bandist poole kõrvaga kuulnud, üks tuttav mängib seal. Džäss on positiivsus. Ma hästi naudin seda, kuidas teised naudivad.

 

Riina (29, õpetaja): Keeruline tegelikult sõnadesse panna. Ma olin torude peal väljas. Ise mängin ka trompetit. Tegelikult ma olen vaimustuses sellest, mis seal lava peal toimus. Ega nad ei üllatagi, aga lihtsalt väga vinge.

 

Ago Vilo (85, geotehnikainsener): Improvisatsioonide jada! Päris õige klassikaline bigbänd ta muidugi ei ole. Kandev meloodia puudus ju praktiliselt kõigis asjades.

 

 

Estonian Dream Big Band & solistid

„20. Sünnipäev“
22. aprillil Vabal Laval

 

Solistid:
Liisi Koikson – vokaal
Elina Hokkanen – vokaal

 

Estonian Dream Big Band koosseisus:
Raul Sööt – dirigent
Manuel Dunkel – saksofon
Aleksander Paal – saksofon
Meelis Unt – saksofon
Danel Aljo – saksofon
Sulev Sommer – saksofon
Jaak Oserov – trompet
Mihkel Metsala – trompet
Allan Järve – trompet
Jason Hunter – trompet
Eduard Akulin – tromboon
Ivar Kiiv – tromboon
Andrus Karjel – tromboon
Guido Kongas – tromboon

Hele-Riin Uib – löökpillid
Jürmo Eespere – klahvpillid
Paul Daniel – kitarr
Ahto Abner – trummid
Mihkel Mälgand – bass

 

Vaata kontserdi fotogaleriid siit.