fbpx

Pöörised muusikas – Kirke Karja Quartet

13. detsember 2016
Silvia Luik

Kirke Karja on noor jazzpianist, kelle ambitsioonikus ei jää märkamata. Ta tegutseb mitmes ansamblis: Pae Kollektiiv, Heliotroop ning Avarus Ensemble. Andeka muusiku debüütalbum „Turbulence“ ilmus mais ning seda esitleti tänavusel Jõulujazzil. Pianist seletas Klassikaraadiole antud intervjuus, et Kirke Karja Quartet tuli algselt kokku Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lõpueksami tarvis. Kvartetti kuuluvad lisaks Kirke Karjale kitarrist Kalle Pilli, bassimängija Martin-Eero Kõressaar ja trummar Karl-Juhan Laanesaar.

 

Kirke Karja muusikat ei saa käsitleda lihtsalt paladena. Tema teosed on läbikomponeeritud improvisatsioonid, mis on inspireeritud klassikalisest muusikast. Kontserdi esimene teos koosnes kahest loost: Kirke Karja endakirjutatud palast „Etüüd“ ja Eduard Oja tsükli „Vaikivad meeleolud“ esimesest osast. Teisena esitati albumi nimilugu „Turbulence“, mille muusika järgib autori sõnul päevakohaseid jazzmuusika moevoolusid. Kontserdikavva oli valitud ka nüüdismuusika helilooja Stockhauseni pala „Kaalud“ tsüklist „Tierkreis“ („Sodiaagimärgid“, 1975). Lisaks mängiti tuntud kitarristi Bill Friselli lugu „Hangdog“ ning Kalle Pilli omaloomingut. Lood „Holken kitchen“ ja „Lantau“ on inspireeritud tema õpingute ajast Rootsis.

 

Pühapäevaõhtune kontsert Kumus jäi kindlasti publikule meelde, sest muusika, mis on loodud pühendumisega, kõnetab inimesi. Kogu kontserdi vältel märkasin end klaverikeskse muusikaga kaasa rändamast. Imetlesin muusikute virtuoossust ning võin kindel olla, et ma polnud ainuke. Saalis olnute seas võis märgata rahulolevaid ja naeratavaid nägusid.

 

KIRKE KARJA QUARTET „Turbulence“

Kumu auditooriumis 27. novembril 2016

 

Koosseis:
Kirke Karja – klaver
Kalle Pilli – kitarr
Martin-Eero Kõressaar – kontrabass
Karl-Juhan Laanesaar – trummid

 

Vaata kontserdi fotosid siit.