fbpx

Prantsuse ansambel PRINT tuleb tulevikku suunatud muusikaga

09. november 2010

11. novembril 20.00 Viljandis klubis Puhas kuld

12. novembril 22.00 Teater No99 Jazziklubis

11. novembril 20.00 Viljandis klubis Puhas kuld

12. novembril 22.00 Teater No99 Jazziklubis

Sügisjazzi hooaega lõpetav 15 aastat tegutsenud prantsuse jazzkvartett PRINT alustas paari nädala eest Skandinaavia turneed, mille raames on juba esinetud mainekal Umea festivalil Rootsis, Bergeni ja Stockholmi jazziklubides ning viies Soome linnas, ansambli manageri Charles Gili sõnul kujunes Helsingis toimunud kontserdist prantsuse jazzisügise suursündmus Soomes. Pärast esinemisi Eestis ootavad ees veel kontserdid Riia jazziklubis ja Vilniuse festivalil „Mama Jazz“.

Ansambel toob kuulajateni oma värvikad kontrastiderikkad kompositsioonid, mida prantsuse kriitikud on nimetanud ka tulevikumuusikaks. Soome kontsertide kohta on kirjutatud: „PRINT on eriline rütmi-ime. Harva näeb niivõrd veenvat rütmilist mitmekesidust. Rütmibaasile ehitatakse omakorda kahe saksofoni ristuvad meloodiad, mis tihti kõlavad aforismide või poeesiana. Lugudes sisaldub ka rahustav kõrvalliin, mis aitab kuulajal kogu selle helide paljususe juures hinge tõmmata. Ansambli muusikas on mõjutusi nii hip-hopist, Steve Colemanist kui klassikalisest muusikast“.

Prantsuse jazziviisiku näol on tegemist energiliste ja isikupäraste muusikutega, kes kõik on saanud võimaluse musitseerida koos nii prantsuse kui maailma tippmuusikutega. Ansambli juht, tenorsaksofonist Sylvain Cathale on musitseerinud koos kuulustega nagu Steve Coleman, Dave Liebman, Steve Lacy jpt. Print’i kõrval on ta liider veel mitmes prantsuse koosseisus. Cathale on kõrgelt hinnatud ka pedagoogina. Muuseas, Pariisi CIM-konservatooriumis jagas ta jazzitarkust ka Rebecca Kontusele, kes iseloomustas saksofonisti kui väga professionaalset ja mitmekülgsete teadmistega muusikut, kes õppejõuna oli muhe, aga samas ka range.

Ansambli altsaksofonisti Stéphane Payen’i aktivas on 18 CD-d ja suur hulk ansamblikoosseise, milles ta momendil osaleb. Eestis on ta varem käinud ansambli Thot koosseisus.
Bassist Jean-Philippe Morel on musitseerinud rohkem kui saja prantsuse muusikuga, teiste seas on ta esinenud ja salvestanud legendaarse helilooja-klahvpillimängija Martial Solaliga.

Kvarteti trummar Frank Vaillant osaleb momendil kümnes ansamblis. Selline partnerite rohkus annab tunnistust, et tegemist on väga heade professionaalidega, kes on paindlikud ja loomingulised, ning oodatud kõikjale.

Jazzkaare kuldsponsor on Elion ning peasponsorid Eesti Päevaleht, Sokos Hotel Viru ja Ergo Kindlustus. Sügisjazzi toetavad Kultuurkapital, Tallinna linn, Estonian Air, Tallink, Aktaprint, Info-Auto, Clazz ja teised head koostööpartnerid. PRINT kontserdid Eestis toimuvas koostöös Prantsuse Kultuurikeskuse ning kontserdiagentuuriga Vapaat Äänet.

Kohtumiseni neljapäeval Viljandis ja reedel Tallinnas!

15. Jõulujazz toimub 29. novembrist- 17. detsembrini ning toob kirikutesse, kontserdisaalidesse ja klubidesse palju erilisi artiste- Take 6 (USA), Macy Gray (USA), Cristina Branco (Portugal), Tony Allen (Nigeeria-Prantsusmaa), „Tribute to Zawinul“ jpm- vaata kava siit . Jõulujazz annab sooja!