fbpx

Publik: Andy Emler Trio tegi maskuliinset muusikat!

23. aprill 2013

22. aprillil kohtus NO99 Eesti publikuga taas Prantsuse pianist Andy Emler. Kaasas olid tal seekord trummivirtuoos Eric Echampard ja tipp-kontrabassist Claude Tchamitchian. Trio energiast tulvil jazzimprovisatsioon kütkestas publikut ja üllatas korduvalt põnevate pööretega. Publikult küsis arvamusi Kristin Viljamaa.

Kolm silmapaistvat prantsuse jazzmuusikut nautisid kogu hingest üheskoos kirglikku improviseerimist ja tõmbasid oma üllatusi pakkuva lüürilisusega kuulajad kaasa põnevale fusion-teekonnale. Muusikaline atmosfäär muutus hetkega, rahulikust harmoonilisest voolavusest said korraga võimsalt rütmikad energiasööstud muusikainstrumentide kõigi pakutavate võimalustega. Mehed lõid keerukaid muusikalisi sasipuntraid ja siis harutasid neid taas lahti. Esmalt esitlesid nad kompositsioonide eriilmelisi elemente ja ootamatute pöördepunktidega sulatasid need järjest enam täiuslikuks tervikuks. Instrumentaaltrio looming oli intensiivne, värskendav ja intrigeeriv, pakkudes ka pehmeid ja kaunikõlalisi meloodiaid. Publik tänas tugevate aplausidega. Merci beaucoup!

Maarja (36): Väga tore oli, hästi mõnus. Soe ja intiimne. Ma ei ole suur muusika asjatundja ja polnud ka nende kohta midagi varem kuulnud, aga meeldiv üllatus oli.

Aivar (44), muusik: Mulle väga meeldis üle hulga aja mõnusalt naturaalset muusikat kuulata, mida saab kuulda järjest vähem. Väga maskuliinne muusika, ju siis prantsuse mehed väljendavad end just kontserti andes.

Helen (22), toidutehnoloogia üliõpilane: Väga kihvt, oli tunda improvisatsiooni maiku. Ise jazzi tegelikult ei kuula, aga üllatavalt meeldiv oli. Tulin spontaanselt kontserdile, täna soovitati mulle seda ja ei pidanud absoluutselt pettuma.

Ricardo (46), tõlkija: Head muusikud olid. Ma ei ole küll jazzis ekspert, aga mulle meeldib tunda, et inimesed on tõeliselt muusikas sees. Jazz on inimeste ja instrumentide ühinemine ning seda sain täna siin tunda.

Kaspar Kalluste (24), muusik: See oli selline prantslaslikult tehniline. Väga huvitav oli see, et neil oli hea kontakt ja selline vabadus, nad lõid vaid märguannete järgi mõnusad improvisatsioonilised lahendused. Seda on tore vaadata, kui muusikud saavad laval hästi läbi, see on nähtav kõiges.

Henno Kelp (39), muusik: Ma polnud tükk aega käinud jazzi kuulamas, nüüd käisin ja väga meeldis, olen igas heas mõttes positiivselt meelestatud.

NO99 jazziklubi, 22. aprill 2013 kell 22:00
Andy Emler Trio
Koosseis:
Andy Emler – klaver
Claude Tchamitchian – bass
Eric Echampard – trummid