fbpx

Punase Maja showcase võlus kuulajaid kolme eripalgelise kooslusega

21. aprill 2019
Kertu Kärk

20. aprilli muusikalistele elamustele Punases Majas andis hoo sisse showcase-kontsert, kus astusid üles Madis Muul Hextet, Liisi Koikson ja Peep Kallas Trio.

Esimesena tõmbas publiku oma haardesse mitmekülgne ja üllatav Madis Muul Hextet, kelle ootamatud rütmimuutused ja eriline pillikooslus ei saanud kedagi ükskõikseks jätta. Muusika, mis ühel hetkel oli müstiline, kohati lausa uinutav, kuid järgmisel hetkel äratas kogu keha ellu ning nõudis kaasa õõtsumist, oli publiku suhtes nõudlik ja vajas pingsat kaasamõtlemist.

Teisena hellitas publiku kõrvu Liisi Koikson, kes esitas muu hulgas ka kaks lugu oma peagi ilmuvalt plaadilt. Värske ja uuendusliku helikõlaga Koikson võlus kuulajaid imelise hääle ning suurepärase jutuvestmisoskusega. Koostöö Raun Juurikasega on andnud tema lauludele omapärase iseloomu, mis paneb kuulama, unistama ja kaasa õõtsuma.

Viimasena astus üles Peep Kallas Trio, kelle esimesed palad olid intiimsed, müstilised, rahulikud. Pillid tundusid otsekui üksteisega vestlevat ja tekkis tunne, nagu viibiksid kuulajad New Yorgi jazziklubis. Kontserdi edenedes muutusid lood järjest jõulisemaks ja intensiivsemaks ning trio liikmed särasid meisterlike ja kaasakiskuvate soolodega.

Publikult uuris muljete kohta Jazzkaare veebireporter Kertu Kärk.

Esko (67), pensionär Soomest:
Viimane, Peep Kallase Trio oli mulle kõige sümpaatsem. Kontrabassimängija oli lihtsalt fantastiline ning kogu trio jättis sügava mulje. Väga professionaalsed muusikud!

Eveli (30), ametnik:
Liisi Koikson oli nii mõnus, ma lihtsalt nautisin ta esinemist. Ta hääl on väga hea, mahe ja nüansirikas ning selline kerge jazz mulle väga meeldib. Oma viimase laulu juurde rääkis ta, et kirjutas selle autoga sõitmise jaoks, ja kujutasin elavalt ette, kuidas tulevikus autoga sõitma ja seda laulu kuulama hakkan. Teised esinejad olid loomulikult ka tasemel, väga erinevad sellest, mida olen harjunud tavaliselt kuulama. Seetõttu oli väga huvitav, sest tegemist oli erilise ja mingis mõttes ka hariva kogemusega – uskumatu, kui palju andekaid heliloojaid ja pillimehi meil Eestis on!

Jüri (43), osakonnajuhataja trükivaldkonnas:
Mulle meeldis enim Madis Muul Hextet. Selles oli esiteks kaasaegseid, elektroonilise muusika elemente, lisaks meeldisid puhkpillide soolod. Muusikas oli nii rahulikku tiksumist kui vahepeal ka päris korralikku andmist. Ma täpselt nende ajalugu ei tea, aga tundus, et tegemist on suhteliselt uue kollektiiviga, mille liikmed alles õppisid üksteist tundma ja nautisid laval koos olemist.

Mulle meeldis ka kontserdi showcase-ülesehitus: ühe kontserdi raames oli võimalik näha kolme täiesti erinevat kooslust.

Rika (45), konsultant Frankfurdist:
Väga keeruline on välja tuua, mis enim meeldis. Esinejad olid väga erilised ja erinevad. Kõige rohkem avaldas muljet Peep Kallas Trio. Mulle meeldib intensiivne ja eksperimentaalne jazz, kus meloodia võib igal hetkel muutuda ning ei tea kunagi, mida oodata.

Philip (47), konsultant Frankfurdist:
Ka mulle jäid enim meelde viimane trio ja ka esimene, Hextet. Mulle meeldib, kui muusika on üllatav, sügav ja keeruline – et seda ei saa niisama kuulata, vaid tuleb kaasa mõelda.

Kontsert on suurepäraselt korraldatud ja toimumiskoht väga kena. Me ei mõista eesti keelt üldse, kuid usun, et õpime seda veidi tundma. Tulime siia Frankfurdist ning oleme siin kõik need kümme päeva. Esimese kahe päeva põhjal saab öelda, et siiatulek on end väga ära tasunud!

Helen, finantsvaldkonna töötaja:
Kõik esinejad on nii võrreldamatud, aga Koikson oli hästi äge! Tundub, et ta on oma õige žanri leidnud. Ka viimase esineja puhul oli saalis väga hea energia. Oli väga mõnus, kuidas nad kõik kokku kõlasid. Hextet oli muidugi ka väga hea. Nende puhul meeldis eelkõige see, et mingil hetkel hakkasid kõik pillid korraga mängima ja selle peale tõusid ihukarvad lausa püsti. Väga meeldis!

Showcase-kontsert: Madis Muul Hextet, Liisi Koikson, Peep Kallas Trio
20. aprillil 2019 Punases Majas

MADIS MUUL HEXTET:
Madis Muul – klahvpillid, kompositsioonid
Pent Järve – kitarr
Raimond Mägi – kontrabass
Hans Kurvits – trummid
Hans-Jürgen Kruus – bassklarnet
Marten Altrov – bassklarnet
Martin Kuusk – klarnet, altsaksofon
Danel Aljo – klarnet, tenorsaksofon

LIISI KOIKSON:
Liisi Koikson – vokaal
Raun Juurikas – klahvpillid
Raul Ojamaa – kitarr
Marti Tärn – bass
Martin Petermann – trummid

PEEP KALLAS TRIO:
Peep Kallas – trummid
Joel-Rasmus Remmel – klaver
Martin-Eero Kõressaar – kontrabass

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.