fbpx

Raadik: Kuunaril on keeruline mängida

20. juuli 2011

Kuidas meresõit läks?

Väga hästi, kõik läks väga hästi!

Merehaigus ei tabanud?

Ei, ei tabanud. See oli küll ootamatu, et kui siiamaani arvasin, et viiuli mängimist ei sega miski, siis nüüd avastasin, et kui kuunar kõigub ja käed on kinni, siis on väga keeruline püsti seista. Parras kõikus edasi-tagasi kogu aeg, ma ei tulnud varem selle peale. Henn istus, temal oli lihtsam. See oli ka ainukene minoor, sest kõik ülejäänu oli väga äge!

Olete varem mere peal kontserte andnud?

Mere peal kontserti polegi andnud, pilli olen küll mänginud, aga kontserti andnud ei ole.

Kuidas oma kontserti kirjeldaksite? Kas peamiseks viperuseks oligi kõikumine?

Ega see kõikumine ka ei olnud viperus, oli ootamatus. Kõik oli parem, kui ma arvasin. Mina kartsin, et vihm segab; kartsin, et tuul segab ja kartsin, et see, et päikest ei ole – pidime ju päikest tervitama, aga päike oli pilve taga – segab rohkem. Ei seganud absoluutselt mitte kedagi! Ja mängisime kambüüsis, mis on ilus puust väike ruum, kus meie pillid hakkasid nii hästi kõlama. Kambüüsis oli erakordselt hea mängida. Pärast mängisime õues ka, väljas teki peal. See oli ka väga tore, sest Tallinna panoraam libises mööda, purjed laperdasid pea kohal, meie mängisime. Purjepaat on ju hääletu, nad lülitasid mootori välja, kui sadamast välja jõudsime, siis olidki lained, mis laksusid natukene ja meie pillimäng Hennuga.

Kas hommikune esinemine erineb õhtusest?

Ei, võib-olla olime värskemad. Me olime päev läbi ette valmistunud, aga tundus, nagu oleksid hommikul kõik refleksid olnud sellised, nagu oleks hommikul jooksma läinud. Kõik oli väga hea. Meie emotsionaalne balanss Hennuga oli võib-olla isegi palju parem kui mingisugusel hilisõhtusel või öisel esinemisel.

Mis on teie pika ja viljaka koostöö saladus Henn Rebasega? Kuidas teil kõik nii hästi toimib?

See läheb üha paremaks! Mida aeg edasi, seda rohkem me hakkame tajuma. Tema akordionimäng ei ole mitte tavaline akordionimäng, vaid tal on mingisugune oma energia. Ta on tehniliselt niivõrd täiuslik ja tema lood on tehniliselt nõudlikud. Hennuga ei ole kunagi võimalik minna lihtsalt niisama mängima, sest siis oled hävinud. Ta on tehniliselt väga tugev ja mängib emotsionaalselt. Ma ei tea kedagi, kes nii hästi mängiks kui tema. Mul ei ole sellist kogemust, võib-olla maailmas on ka teisi temasuguseid mehi olemas.