fbpx

Rahvusvahelise haardega jazzpianist Holger Marjamaa annab oma trioga viimase kontserdi sel aastal Sügisjazzil!

19. august 2019

Sügisjazzi avakontserdil 8. septembril Kumu auditooriumis kostitab Holger Marjamaa trio kuulajaid virtuoosse ja särava standardjazziga. Eestis, Soomes ja Ameerikas õppinud pianisti ootavad uued põnevad väljakutsed suure lombi taga ja see ongi põhjus, miks teda niipea Eestis ei kuule.

 

Kevadel valmis pianistil kauaoodatud album “Mostly Standards”, kus Herbie Hancocki, Thelonius Monki ja teiste armastatud jazzklassikute lugude kõrval saab nautida ka Marjamaa omaloomingut. Plaadi salvestanud rahvusvaheline seltskond koosneb Holgeri mõttekaaslastest, oma generatsiooni eredatest jazzitalentidest. Neist osalevad Sügisjazzi avakontserdil 8. septembril Heikko Remmel ja Jussi Lehtonen, erikülaline on saksofonist Mairo Marjamaa.

 

Sügisjazz jätkub New Jerseyst pärit bluesman James Daltoni kontsertidega. Kitarrist, suupillivirtuoos, laulja ja poeet toob 18. septembril oma uue albumi lood äsjaavatud Fotografiska Tallinn lavale. 19. septembril kontserdil Tartu Genialistide klubis ühineb temaga Eesti rahvusvaheliselt tuntuim bluusmuusik Andres Roots. Veel kuuleb Sügisjazzil Eesti muusikute uute albumite esitluskontserte, Ameerika, Prantsuse ja Soome muusikute säravaid etteasteid.

 

Sügisjazzi piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee.

 

Kontserdihooaja peasponsorid on Eesti Päevaleht, Jazz Pesulad ja JURA. Majutuspartnert on My City Hotel, aastasponsorid BMW, Tallink ja Aktaprint. Sügishooaega toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Prantsuse Instituut. Koostööpartnerid on Eesti Jazzliit, Vapaat Äänet, Eesti Kunstimuuseum ja Fotografiska Tallinn.