fbpx

Reedene vitamiinipomm salsa ja jazzi kastmes

07. detsember 2015
Liina Hints

Öeldakse, et muusika on loodud kõrvadele. Sel reedel toiminud Miguel Cruzi ja tema workshop´i-ansambli kontsert pakkus aga kahtlemata midagi ka silmale: koosseisude vahetudes käis lavalt muuhulgas läbi kuus löökpillimängijat ning elujõuliste rütmide vahelt kumas puhas rõõm muusikast ja koos musitseerimisest. Maailmamuusika rütmide meister Miguel Cruz jagas lava Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia noortega, kes nädala algusest saati tema käe all õppinud olid, võludes salsa mõjutustega džässipaladest välja tõelise vitamiinipommi. 

 

Publiku muljeid kogus Liina Hints.

 

Mait, Tartu ülikooli tudeng: „Miguel Cruzi kuulmiseks-nägemiseks oli Tartust Tallinnasse tulek kindel. Jõulujazz on alati olnud mõnus koht kõige muu väljalülitamiseks ja muusika nautimiseks. Selline löökpillide arv mõjus väga vägevalt, lemmik oli muidugi kontserdi teises pooles kõlanud cajon-trummide pala.”

 

Eve, hambaarst: „Hoopis teistsugune oli, kui ma ootasin. Vot. See ei tähenda, et mulle ei oleks meeldinud – vastupidi, ääretult meeldis! Kui sõbrannad džässi kuulama kutsusid, ootasin reede õhtusse midagi aeglast ja rahulikku, aga see kontsert oli hoopis midagi muud. Need noored inimesed sel laval pakatasid energiast. Tore, et nad jagasid seda rõõmu ka minuga, sääraste ilmadega oleks seda ehk rohkemgi vaja.”

 

Kristjan, IT-spetsialist ja trummar: „Hea meel oli näha laval põgusalt tuttavaid noori nägusid, kellele anti võimalus musitseerida nii suurepärasel tasemel löökpillimängijaga. Tavaliselt on kontsertidel ikka nii, et laval on üks trummikomplekt ja üks trummar. Löökpillimängijate rohkus aitas luua sellise latiinoliku vibe’i, mida üldiselt harva näha ja kuulda saab.”

 

Mari-Ann, teadlane: „Ma ei ole suurem asi kontsertidel käia, aga seekord meeldis-meeldis-meeldis! Noored on uskumatult tublid ja juba see, et lood saadi selgeks nii kiiresti, on imekspandav. Kontsert möödus meeletus tempos ning teine pool oli eriti huvitav, sest koosseis muutus pidevalt.”

 

Rutt, õpetaja: „Jõulujazz on meie pere jaoks juba traditsiooniks saamas. Nii positiivse meeleolu saab siit alati kaasa, ja mis peamine, artiste käib siin nii erinevaid. Kui vahel lapsega ei lähegi, siis seekord võtsime kaasa ja talle küll väga meeldis. Mõnusalt soe ja suvine vahepala sügistalve.”

 

Miguel Cruz Latin Workshop

4. detsembril Teater NO99 Jazziklubis

 

Koosseis:

Miguel Cruz – löökpillid

Kirke Karja – klaver

Allan Järve – trompet

Ingvar Leerimaa – tromboon 

Martin Kuusk – saksofon

Janno Trump – bass

Aleksandra Kremenetski – löökpillid

Reigo Ahven – löökpillid

Hans Kurvits – löökpillid

Ott Adamson – löökpillid

Mihhail Nikitin – löökpillid