fbpx

Roberto Fonseca Trio – muusika täis igatsust ja kirge

28. aprill 2016
Silvia Luik

Roberto Fonseca on Kuuba jazzi ere täht, kes on esinenud üle maailma ja kelle muusika soojendas ka põhjamaise eestlase südant eilsel, 27. aprilli kontserdil Vaba Laval. Roberto Fonseca astus lavale bassist Yandy Martinezega ja trummar Ramses Rodriguezega.

 

Roberto Fonseca Trio muusika viis rändama Kuubale. Kui ma silmad kinni panin, kerkisid mu silme ette kujutluspildid kitsastest vihmastest tänavatest. See muusika tekitas igatsustundeid, nagu oleks muusikasse maalitud vanade mälestuste portree. Lugu „Quiéreme mucho“, mille on kuulsaks laulnud Kuuba tuntud ansambli Buena Vista Social Club laulja Ibrahim Ferrer, tekitas just selliseid meeleolusid. Fonseca pühendaski selle loo oma lahkunud headele sõpradele, Kuuba laulja Ibrahim Ferrerile ja bassist Orlando „Cachaíto“ Lopezile. Fonseca kasutas selle loo esitamisel vana salvestust, millel Ibrahim Ferrer laulis, ja ma usun, et paljud tundsid selle hääle ära.

 

Järgmisel hetkel oli mul tunne, nagu oleksin jazzikarnevalil. Nende muusika, kus kohtusid igatsev Kuuba son, kuum afrokuuba soul ja funk, jazz ning minimalism, pani südame sees tantsima. Fonseca küsis vaiksetelt eestlastelt mitu korda, kuidas me end tunneme, ja saalis olnud rahvas andis endast kõik, et näidata, kuivõrd publikule nende muusika meeldis. Ma usun, et need rütmid, mida trio laval esitas, ei jätnud külmaks ühtki saalis viibijat. Kontserdi lõppedes kutsuti ansambel püsti seistes, palavalt plaksutades ja jalgu trampides uuesti lavale. Mina oleksin neid veel tunde kuulanud. Arvestades publiku vastuvõttu, usun, et see Jazzkaar ei jää Roberto Fonseca Triol viimaseks.

 

Roberto Fonseca Trio (Kuuba)

27. aprillil 2016 Vabal Laval

 

Koosseis:

Roberto Fonseca – klaver, klahvpillid, vokaal

Yandy Martinez – bass

Ramses Rodriguez – trummid

 

Vaata kontserdi fotosid siit.