fbpx

SAARE JAZZ 2013 esitleb: JAZZ ATTACK!

20. juuni 2013
SAARE JAZZ 2013 esitleb: JAZZ ATTACK!

Eksperimentaalne muusikasündmus JAZZ ATTACK! toob 20. ja 21. juunil Kuressaarde 20 energilist ja eksperimenteerimis himulist andekat muusikut. Kahe päevase improvisatsiooni inkubaatori tulemusi saavad kõik muusika huvilised tulla kuulama ja vaatama 21. juunil Kuressaare Kuursaali, kus astuvad üles teiste hulgas: Sander Mölder, Laura Põldvere, Jarek Kasar, Anto Pett, Joel Remmel, Virgo Sillamaa, Argo Vals, Sandra Sillamaa, Tommyboy jt.

Tänavune Saare Jazz festival võtab täiesti uue ja eksperimentaalse kursi ja sukeldub väga radikaalsetesse vetesse, mille tulemusena sünnib midagi uut ja enneolematut, mille nimeks on JAZZ ATTACK!

Saare Jazz kutsub 20. ja 21. juuniks kokku ca. 20 Eesti tippmuusikut, kelle seas on jazzi mehi, klassikuid, folkareid ja elektroonilise muusika viljelejaid. Seltskonna valikul oli üks tingimus: väga avatud suhtumine erinevatesse muusika stiilidesse ja improvisatsiooni ning kirglik soov end läbi muusikalise energia laval täielikult välja elada.

Kõik osalejad saabuvad neljapäeva lõunaks Kuressaare Muusikakooli, millest saab kaheks päevaks tõeline muusika inkubaator. Alustame kahe päevast loomingulaagrit, helide genereerimist ja muusikaga eksperimenteerimist. Millised saundid selle kõige tulemusena tekivad ja kuidas see kõik välja näeb, selgub juba reede õhtul, kui avatakse publikule Kuressaare Kuursaali uksed, kus leiab aset JAZZ ATTACK! festivaliõhtu mammut kontsert.

Saare Jazz tahab läbi käesoleva ideelahenduse ja eksperimendi diskuteerida, mis on ja kuhu liigub täna jazzmuusika. Jazzi kaks kindlat komponenti on improvisatsioon ja loovus ehk võime reaalajas luua midagi uut ja loovat. Palju peab olema jazzis alles traditsiooni või palju peaks olema jazzis eksperimenteerimist on küsimus, mille esitame kõikidele osalejatele ja pealtvaatajatele.

Saare Jazz 2013: JAZZ ATTACK! festivali korraldavad Sander Mölder (+372 5622 1234) ja Kristjan Mazurtchak (+372 501 1343).

 

www.saarejazz.ee