fbpx

„Saja lugu“ täidab Viru Keskuse 100 Eesti inimese looga

11. aprill 2018

Teisipäeval, 17. aprillil, kell 13:00 toimub Viru Keskuses Kaupo Kikkase raamatu ja fotonäituse “Saja lugu” esitlus. Raamatus on fotograaf jäädvustanud sada Eesti inimest ja nendega seotud paigad. Lisaks Kikkase portreedele on raamatus inimeste mõtted, mille on valinud ja kirja pannud nendega jutustustest Laur Kaunissaare.

 

Riik on eeskätt inimesed ja paigad, kus sa neid kohtad. Need inimesed ja paigad on väga erinevad, täis paradokse ja vastuolude ilu. Kohtumistest moodustub vaataja kujutluses omamoodi koondportree ühiskonnast praegusel ajahetkel. Just seda fotograaf Kaupo Kikkase fotoraamat “Saja lugu” teebki — ta portreteerib Eestit läbi saja inimese, kajaks portreteeritute endi mõtted siinsest elust. Need mõtted toob lugejateni Laur Kaunissaare.

 

Fotograaf Kaupo Kikkase sõnul on olnud lähikohtumised võõraste inimestega midagi väga erilist, mis on tihti kujunenud isiklikumaks, kui kohtumised vanade tuttavatega. „Tahaks ennekõike loota, et see protsess on mind inimesena kuidagi paremaks muutnud. Ma tunnen, et „Saja lugu“ on võtnud fookusesse teemad, mis on inimeste vahel ühised ja tänu sellele kõik need erinevused, mida me iga päevaselt kogeme tunduvad vähem olulisemad,“ ütles Kaupo Kikkas.

 

Viru Keskuses avatav näitus “Saja lugu”, kust leiab kõigi raamatus oleva 100 inimese portreed, on avatud kuni 6. maini. Fotoraamatut saab osta kõigist suurematest raamatupoodidest.

 

“Saja lugu” on 20 – 29 aprill toimuva festivali Jazzkaar 2018 raames Eesti Vabariigi juubeliks valminud žanriülene suurteos, mis kätkeb endas fotoraamatut ja kontsertlavastust. Näitusele ja raamatuesitlusele järgneb kontsertlavastus “Saja lugu”, mis toimub 20. aprillil Jazzkaare avasündmusena Noblessneri sadamalinnakus. Kontsertlavastuse muusika autoriks on helilooja Erki Pärnoja. Videolavastuse on loonud Jaak Prints ja Kaupo Kikkas.

 

Raamat „Saja lugu“ valmis tänu headele annetajatele Hooandja keskkonnas. “Saja lugu” peatoetaja on Viru Keskus, partnerid on Noblessneri sadamalinnak, Tikkurila ja Kataja Event. Suurteos “Saja lugu” kuulub Eesti Vabariik 100 muusikaprogrammi.

 

Vaata rohkem sajalugu.ee