fbpx

Sara Mitra kontsert võlus kuulaja hinge jõulutunde

01. detsember 2015
Minna Sild, Marje Ingel

Novembrikuu viimasel laupäeval toimus Jõulujazzi avakontsert, mille täitis helguse ja kelmikusega iiri ja bengali päritolu lauljatar Sara Mitra koos trioga. Sara võlus publikut esimesest hetkest oma tagasihoidliku sooviga pakkuda publikule sarnast repertuaari kui Kellylee Evans, kelle kontsert ootamatuse tõttu ära jäi. Kuna kahe lauljatari nišid ja repertuaar jazzivallas on küllaltki erinevad, oli mitu Sara ja tema trio lugu ette valmistanud spetsiaalselt Tallinna kontserdi jaoks. Publik aplodeeris värvikate soolode peale ja lauljanna demonstreeris oma selget, puhast ja võimsat häält.

 

Erilisust lisasid ka lood, mil Sara saatis end klaveril või kitarril, tema ingellik välimus, mida kaunistas lapseootel figuur, ning fakt, et trummidel soleeris tema abikaasa Tim Giles. Esitusele tuli jazzistandardeid, tuntud jõululaule, Sara Mitra enda lugusid ning ka Nina Simone’i ja Joni Mitchelli loomingut. Kontsert oli vaheldusrikas ja vahetu.   

 

Publiku muljeid kogusid veebireporterid Minna Sild ja Marje Ingel.

 

Helen, laste õpetaja: Väga hea hääl on tal, aga lugude valik oli minu maitse jaoks ehk liiga konservatiivne. Oleks võinud oma häälega rohkem mängida ja seda demonstreerida, ehk oleks oodanud veidi jazzilikumat kava. Üldiselt oli väga sümpaatne.

 

Mari, kultuuritöötaja: Oli kodune ja suisa intiimne õhkkond. Mulle väga meeldis Sara Mitra siiras pingutus, et ka need kontserdile tulnud rahule jääksid, kes väga Kellylee Evansit ootasid. Soe tunne jäi sisse ja hinge puges lisaloona kõlanud Joni Mitchelli „River“. 

 

Glen, ettevõtja: Kontsert sujus meeldivas, rahulikus ja võibolla pisut turvalises tempos, selline talvine jazzihoovus. Artist ei kompinud piire – võib-olla vaid publiku kontaktiga – kuid sellegipoolest oli nii tuttavlikku kui ka uut mahedat mussi novembriõhtusse.

 

Pavel, teadlane: Oli ilus kontsert, aga ootasin rohkem midagi hingele. Hääl on tal ilus ja puhas, kohati liiga terav. Mul on liiga hästi meeles eelmise aasta Jõulujazzil kuuldud Richard Bona Trio, mis pani lati ikka väga kõrgele.

 

Tanja, tervishoiutöötaja: Väga selge ja kõlav hääl kohe esimestest nootidest, hea ja rahustav. Jõulurepertuaari ma otseselt ei oodanud, arvasin, et laulab rohkem enda repertuaari. Oli segu erinevatest stiilidest, oli puhtalt jazzilike kohti ja samas väga jõululikke. Sara ise tundus väga särtsakas, armas ja põnev isiksus. Mulle meeldis, kuidas ta publikuga suhtles ja ka oma abikaasale pühendatud lugu laulis. 

 

Märt: Väga head muljed, väga armas esineja oli. Algselt tulin küll ära jäänud lauljatari kuulama, aga samas ma ei ole nii põhjalikult tema loominguga kursis, mul ei olnud väga kindlaid ootusi. Nii et kontserdi asendamine ei olnud minu jaoks probleem, jäin väga rahule.

 

Kaia, riigiteenistuja: Väga mõnus tunne oli. Väga meeldiva meeleolu sain siit. Ei uskunud, et nii jõululikke lugusid saab siin kuulata, sest Jõulujazz ei tähenda ju automaatselt jõule. Päris jõulutunne tekkis!

 

Aino Lõhmus, pensionil jazzlaulja: Jõulujazzil käimine on meie iga-aastane komme. See oli väga ilus kontsert! Niisugune vahetu, siiras, kodune tunne tekkis.

 

Anti, mitmekülgne mees, tegeleb muusika, kinnisvara ja õlleretseptide väljatöötamisega: Suurepärane, emotsionaalne, väga ilus algus Jõulujazzile. Mina olen Joni Mitchelli suur fänn, nii et viimase looga pandi kohe päris kümnesse. Fantastiline, väga-väga kihvt kontsert!

 

Marje, Jazzkaare veebireporter: Kontserdile lisas armsust ja soojust see, et lapseootel lauljatar jagas kuulajatega oma emaks olemise rõõme, nii tekitas kaunis säravvalges rüüs noore naise olek saalisistujais paralleele jõululapse taassünni ootusega.

 

Sara Mitra

28. novembril Vaba Laval 

 

Koosseis:

Sara Mitra – laul, klaver

Tim Giles – trummid

Andy Button – kitarr

Johnny Brierley  – kontrabass