fbpx

Shayna Steele: eriline pärl Eesti kontserdilaval

06. detsember 2017
Minna Sild

2. detsembri õhtul Nordea Kontserdimaja lavale astudes tõi esimest korda Eestis viibiv USA lauljatar Shayna Steele endaga kohe kaasa energiast pakatava soojuse. Ta naeratas juba enne kontserti nii võidukalt, et saalisviibijad lihtsalt pidid usaldama, et see naine teab, milline elamus neid ees ootab. Tegelikkuses pani ahhetama fakt, et Estonian Dream Big Bandiga oli Shayna Steele jõudnud kokku laulda vaid kahe proovi käigus ning kogu ülejäänud kontserdi ettevalmistus toimus koostöös dirigent Siim Aimlaga väga lühikese aja jooksul videokõnede teel. Seda enam pakkus elamust naise soe ja vahetu enesekindlus, mis temast saali voogas, Estonian Dream Big Bandiga koosmusitseerimise nautimine kui publikuga suhtlemine.

 

Lisaks oli lauljatar meister lavalist energiat aina kasvatama ning eestlasi kuumemaks kütma – külmavärinaid tekitavaks kulminatsiooniks oli originaalis koos Snarky Puppyga esitatud lugu „Gone Under“, mille käigus sai publik tunnistada, mida tähendab, kui lauljatar täielikult loo sisse läheb ning laulab ja tantsib nii nagu homset tõesti ei oleks. Usun, et sel hetkel unustasid kõik saalisviibijad, kust nad tulid ja kuhu lähevad, ning jagatud muusika ja hetk said kogu saalitäiele tõepoolest tervendava restardi teha.

 

Publiku muljed kogus kokku Jazzkaare veebireporter Minna Sild.

 

Argo (ettevõtja) ja Heli (kontoritöötaja): (Argo) Väga meeldis, väga rütmikas enesetunne on praegu. Kui kontsert tekitab hea tunde, siis on korras – muusika on oma ülesande täitnud. (Heli) Väga head muljed, oli tempokas ja pani jala tatsuma. Väga võimas hääl ja temperamentne lauljatar. Tulime Lõuna-Eestist kohale!

 

Rene (fotograaf, Eesti Jazziedendaja 2017) ja Ulvi (koduhaldjas): (Rene) Ülev tunne on. Ta on suurepärane lauljatar ja see on uskumatu, et nad koos Estonian Dream Big Bandiga ainult kahe prooviga sellise kontserdi kokku panid. Tundus, et Shayna ise ka nautis eesti muusikutega koos esinemist. Hea oli näha, et esineja tundis end hästi! Super elamus! (Ulvi) Mulle meeldis, et lauljatar oli nii vahetu, see, kuidas ta näiteks oma väsitavad kõrge kontsaga kingad jalast võttis ja lavale pildus. Ta tundis ennast mugavalt, oli nagu omade seas. Väga sümpaatne oli ka, et ta meenutas hea sõnaga Stacey Kenti, kes algselt pidi selle kontserdi andma, kuid pidi loobuma.

 

Mari-Liis (ettevõtja): Kõige suurem elamus oli minu jaoks, kuidas Shayna Steele lugusid sisuliselt jutustas, ta tõesti teadis, millest laulab ja oskas neid sõnumeid väga veenvalt edasi anda. Imeline oli näha ja kuulda sellise energia ja võimsa häälega staari päriselus nii lähedalt!

 

Marta (üliõpilane): Shayna koos Estonian Dream Big Bandiga oli midagi sellist, mida plaadilt kuulates ette kujutada on keeruline. See naine ei säranud laval üksi, vaid pani isegi tagasihoidlikud Eesti mehed laval iseenda esinemisele kaasa elama. Kuigi ma varem lauljatari ei teadnud, tekkis teda kuulates korduvalt tunne, et olen teda varemgi laulmas kuulnud. Ta laulis küll mitmeid kuulsaid lugusid teistelt kuulsatelt lauljatelt, kuid tema esituses oleks need nagu originaalis tema laulud olnud. Ja see, kuidas ta laval esines… ise nii väike, aga samas nii võimas, kaasahaarav, elav, tõeline diiva selle parimas tähenduses. Mulle tundus, et ta ise nautis seda kontserti sama palju kui kõik saalisviibijad. Ma pole kunagi varem näinud, et terve Nordea saal seisab ja aplodeerib püsti.

 

Kadri (apteeker) ja Ly (õpetaja): (Kadri) Väga temperamentne naisterahvas. Tundub, et tal on selline muusika veres. Eestis on küll väga palju kihvte soliste, aga tema kõrvale poleks osanud ühtegi asetada või võrrelda. Mulle väga meeldis! (Ly) Küttis üles küll! Väga positiivne üllatus!

 

Shayna Steele

Nordea Kontserdimaja, 02. detsember, kell 19.00

Koosseis:

Shayna Steele – vokaal
Estonian Dream Big Band
Siim Aimla – dirigent

 

Vaata kontserdigaleriid siit.