fbpx

Showcase-kontsert tõi lavale jazziassortii

21. aprill 2019
Eveli Paalberg

Showcase-kontsert on oma olemuselt huvitav nähtus, mille menüüs on kolm paraja suurusega ampsu – kõik kontserdile tulnud inimesed kustutavad jazzinälga omal moel, kuid kõht ei saa liiga täis. Täpselt paras kogus merelainelaadset loksutamist Madis Muul Hextetilt, tibake õrnust ja kergust Liisi Koiksonilt ning rahulikku pillidevahelist vestlust Peep Kallase Triolt. Kui otsida üht läbivat joont neis kolmes, on selleks kahtlemata professionaalsus.

 

Madis Muul Hextet astus lavale esimesena ja mängis lugusid värskelt albumilt “Characters”, mis – nagu nimigi vihjab –  viitavad erinevatele karakteritele meie ümber. Kaheksa karakterit laval võtsid oma professionaalset muusiku rolli väga tõsiselt – kohati näis, et liigagi tõsiselt, kuid leebumist ja pehmenemist sai publik tunda looga “Kaamel”, mis lustlikult ja kergelt kuulajaid amüseeris. Pala nimega “Stargazer” algas coldplayliku klaverisoologa ning tõi kenasti esile ka Pent Järve helesinise kitarri kõlad. Esitlusele tulnud lugudest pakkus just see kõige huvitavamaid ning kahtlemata ka kõige kosmilisemaid käike ja tasakaalu puhkpillide ning teiste instrumentide vahel.

 

Teisena rõõmustas Jazzkaare publikut Liisi Koikson, kes lisaks lugudele albumilt “Coffee For One” tutvustas ka uudisloomingut peagi ilmuvalt EPlt. Võrreldes jazziassortii esimese ampsuga, oli Koiksoni muusika kuulamine kergem. Laulusõnad jutustavad ilmekalt lugu, Liisi vokaal on äratuntavalt õhuline, malbe ja turvaline ning üllatusi on vähem, kuid nagu öeldakse – lihtsuses peitubki võlu. Mõnusa beat’iga “We can make it” ja “Can’t stop dancing” panid vaikselt jala tatsuma. Viimane vajaks ehk Sander Möldri või NÖEPi maagilist puudet, et mõnusat popitiksu veelgi rohkem peale keerata ja sellest üks mõnus suvine hitt saaks.

 

Showcase-kontserdi kolmas esineja erines taaskord esimesest kahest – Peep Kallas Trio tõi lavale kolm andekat muusikut: klaveril Joel-Rasmus Remmel, kontrabassil Martin-Eero Kõressaar ning trummidel Peep Kallas. Kollektiivi avalugu kujutas endas muusikalist vestlust ja seda “arutelu” oli äärmiselt meeldiv kuulata. Tegemist oli intelligentse jutustusega, kus keegi ei trüginud esile, vaid laused said lõppeda ning ruumi oli ka mõttepausideks. Ei mingit kiirustamist – kaunid klaverikõlad, taustaks trummitaldrikutel kerge sahistamine ning Kõressaare hingestatud kontrabassi käigud. Esitlusele tulnud lood olid intensiivsed – näiteks pala “Video Game”, mille trummipartii aina kasvatas ootusärevust. Just nagu videomängus, kus me ei tea, mis on järgmise nurga taga, aga peame oma tähelepanu hoidma teravana, et olla valmis.

 

Showcase-kontsert: Madis Muul Hextet, Liisi Koikson, Peep Kallas Trio

20. aprillil 2019 Punases Majas

 

MADIS MUUL HEXTET:

Madis Muul – klahvpillid, kompositsioonid

Pent Järve – kitarr

Raimond Mägi – kontrabass

Hans Kurvits – trummid

Hans-Jürgen Kruus – bassklarnet

Marten Altrov – bassklarnet

Martin Kuusk – klarnet, altsaksofon

Danel Aljo – klarnet, tenorsaksofon

 

LIISI KOIKSON:

Liisi Koikson – vokaal

Raun Juurikas – klahvpillid

Raul Ojamaa – kitarr

Marti Tärn – bass

Martin Petermann – trummid

 

PEEP KALLAS TRIO:

Peep Kallas – trummid

Joel-Rasmus Remmel – klaver

Martin-Eero Kõressaar – kontrabass

 

Vaata kontserdi pildigaleriit siit!