fbpx

Sílvia Pérez Cruz tõestas rahvale, et muusikal on üks keel

01. mai 2018
Ave Tölpt

Laupäeva õhtul täitus Vaba Lava inimestega, kes olid tulnud nautima hispaania laulja Sílvia Pérez Cruzi hingestatud, katalaani folklooriga põimitud klassikalist maailmamuusikat. Lauldes eelkõige hispaania ja katalaani keeles, tõestas artist, et muusikal on üks universaalne keel, mida me kõik mõistame. Esitus oli südamlik ja haaras publiku hetkega endaga kaasa. Muusiku helilooming oli intiimne, pühendusega erinevatele Hispaania ja teiste riikide loojatele, sealhulgas Edith Piafi ja Leonard Coheni paladele, ning mitmel korral ka filmimaailma radadel rändav. Lava vallutasid jazzisugemetega ajatu folkloor ja ning muusikasse üle kantud tähendusrikkad ja siirad austusavaldused. Kontserti nautima tulnud külalistega vestles Ave Tölpt.

Francisco Javier López Lorenzana, Hispaania saatkonna esinduse asejuht:
See oli vapustav! Mitte ainult tema hääl, mis on suurepärane; ta armastab seda, mida teeb, ja on selles täiuslik. Üks parimaid kontserte, mida olen sel aastal kuulanud.

Ingrid (28), meelelahutuse ja turunduse vallast:
Ta suutis eesti publikut võluda, oli väga armas, tore ning hispaaniapärane! Lõpuks tõusid ju kõik püsti – kontsert tuli hingest ja inimesed said sellest aru. Niivõrd armas, kui hispaania inimesed püüavad inglise keeles rääkida. Enamik inimesi ei saanud hispaania keelest midagi aru ja ma ise ka mitte. Ta võis laulda terve aja ükskõik millest, aga see oli nii ilus! Samuti on lavavalgused alati väga silmapaistvad.

Liis (29), meedia valdkonnast:
Hästi lihtne esitus, aga väga emotsionaalne. Vahepeal võttis pisara silma! Siiras ja ehe – ta julges olla, kes ta on! Laulis võõras keeles, aga kõik oli arusaadav. Lavaline kohaolek oli samuti väga hea, võib-olla on see seotud tema eelneva kogemusega näitlemise ja filmimaailmas. Publik elas kaasa ega tahtnud ära minna – esitus läks eesti inimesele hinge! Selline tunne, et ta on sisemiselt vana, kuigi on noor. Ja see hääl! Silmad kinni pannes sai jällegi teistmoodi kontserti tajuda, eriti kitarrikäike.

Aleksander Laane (50), ajakirjanik:
Vapustav! Nägin teda esimest korda PÖFF-il ja hakkasin YouTube’ist otsima, kes ta on ja mida teeb. See on nii hea!

Merle (50+), ilu valdkonnast:
Super kuubis! Pool aega oli kananahk ihul ja hoidsin pisaraid tagasi. Väga kihvt, nii ehe ja siiras. Talle võiks öelda, et ta ei pea üldse inglise keeles rääkima, rääkigu hispaania keeles – see on nii ilus. Ma olen ise hull Hispaania fänn! Inglise keel oli muidugi väga armas, looduslapselik. Kõik sõnad ei tulegi praegu meelde, mida võiks veel öelda.

Triinu (28), filmi vallast, ja Marianne (28), turunduse vallast:
Meeldis väga! Vahepeal tulid külmavärinad peale. Kõik oleks justkui täiesti teises kohas olnud. Artist oli väga omanäoline ja lahe.

Helina Tilk, kunstnik:
Coheni loo ajal me nutsime! Mulle meeldib kirjanik García Lorca ja nägin kõike, mis tema luules on, ka siin. Hispaania!

Enn ja Kaari Onni, Viljandi Rohelise Maja poe-kohviku asutajad:
Enn: Suurepärane! Pole ammu nii head kontserti näinud. Väga hea laulja. Hea häälega ja head laulud. Väga avatud olekuga suhtleja.
Kaari: Meeldis väga! Eestimaal mõjuvad sellised asjad niikuinii väga hästi. Peaks ise sellest midagi õppima – olla paljajalu ja vähese inglise keelega nii palju öelda… Julgus mitte osata inglise keelt ja ikkagi olla! Tulime just selleks kontserdiks siia.

Ragne (32), ilu valdkonnast:
Kontsert meeldis väga ja tekitas ainult positiivseid tundeid. Väga mõnus, sõbralik ja hubane atmosfäär! Olenemata võõrast keelest tekkis tunne, nagu saaks kõigest aru. Muusika rääkis enda eest!

Eda (40+), ametnik:
Olen vaimustuses! Tore ja positiivne inimene, energiapomm. Eestlased suutis ta täiesti kuumaks kütta – algusest peale oli tegelikult külm eestlane kõigega kaasas. Väga positiivne üllatus!

Sílvia Pérez Cruz
28. aprillil 2018 Vabal Laval

Koosseis:
Sílvia Pérez Cruz – vokaal, kitarr

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!