fbpx

Storytelling Oddisee & Good Compny moodi

28. aprill 2019
Eeva Trei ja Kleer Tali

25. aprillil jõudsid Telliskivisse Washingtoni osariigi julged ja publikut jalustniitvad tuuled ning festivali üks peaesinejatest – Oddisee & Good Compny – viis hoogsa kergusega Eesti publiku hiphopi ja räppmuusika pärusmaile.

 

Publiku muljeid püüdsid Jazzkaare veebireporterid Eeva Trei ja Kleer Tali.

 

Martin (26) ja Sirli (23), kunst ja kirjutamine:

Martin: „Mina seda bändi varasemast ei teadnud. Kontsert oli väga elamusterohke – kõvasti üle ootuste! Tehniliselt oli tegu üsnagi keeruka live’ga, aga see, kuidas artist üle kõigi nende keerukate rütmide voolas, oli omaette tase. Punt kokku oli nii fun, mis tegigi kontserdi väga ägedaks, tegu oli väga good company’ga. Lähen koju seda bändi guugeldama, et teada saada, millega need teised muusikud veel tegelevad.”

Sirli: „Kuidagi mõnusa voolavusega oli, isegi kui ma ei teadnud neid lugusid, siis need käisid mõnusalt läbi keha.“

 

Jaak (35), numbrimaailm: „Sain alles täna teada, et Oddisee Tallinnas esineb, ja see oli suurepärane kokkusattumus, sest ma olen tema muusikaga kursis ning artistina ta mulle väga meeldib. Kui noodid lahti läksid, siis läks minu suu kõrvuni. Kui lava on täis muusikuid, siis see on ikka hoopis teine asi, kui vaadata lihtsalt netist videosid. Oi, mul on hea meel, et täna siia sattusin!”

 

Harder, muusikaarmastaja: „Oddisee on üks parimaid räppareid ja produtsente maailmas, ka bänd oli väga tasemel. Ootused said täidetud, oli näha, et nad teavad, mida nad teevad.”

 

Peeter (32), melomaan: „Minu esimene kontsert sellel festivalil. Ootused olid võib-olla natuke teised ning alguses läks aega, et minu jaoks asi käima tõmmata. Rahva tunnetus oli aga väga hea. Ma ei teinud palju eeltööd, tutvusin paari klipiga ning see tundus olevat rohkem selline underground hiphop. Kohal olles selgus, et tegu oli üsnagi keeruka muusikaga, pigem jazziliku hiphopiga. Seetõttu võttis aega, et sellele lainele ümber häälestuda. Lõpuks jäi meelde vahetu suhtlus publikuga. Jazzkaare aura ka kindlasti toimib hästi – siin on kuidagi kodune.”

 

Meeliann (20), õpilane: „Emotsioonid on ülevad! Mul on väga hea meel, et ma siia sattusin! See energia oli meeletu ja just energia tegi bändist selle, mis nad on. Ma armastan seda trummarit, vaatasin vähemalt esimesed viis lugu ainult trummarit ning siis hakkasin ka sõnu kuulama. Mulle meeldis, et nad avasid oma muusika tausta, sest ma pole väga hiphopi kuulanud, seega hea, et räägiti ka selle juurtest. Väga sisukas kontsert.”

 

Karl (26), disainer: „Ma ei ole kunagi käinud hiphopi kontserdil kuulamas – väga põnev oli. Tunda oli tohutut publiku soojust bändi suunas ja oli tore näha, et Eestis on nii suur hulk hiphopi armastajaid. Oli väga teistsugune, aga tore kogemus.”

 

Eduard (21), muusik: „Äge oli! Ma ei osanud midagi oodata ja olin üllatunud. Mulle meeldis, et oli palju suhtlust publikuga. Live esituse energia oli nii hea, et ma ei usu, et telefonist kuulates saaksin sama efekti.”

 

Taavi (30), muusikaprodutsent: „Üli rets! Palun järgmine aasta uuesti, see oli positiivne üllatus. Olin neid põgusalt enne kuulanud. Väga head muusikud ja kokkumäng, ei ole selline “olen kõva” räpp, vaid hea sõnumiga storytelling. Rahvaga suheldi palju ja kontsert läks peale ka eestlastele, kellele ei lähe muidu miski peale.”

 

ODDISEE & GOOD COMPNY (USA)

25. aprillil 2019 kell 21:30 Vabal Laval

 

Koosseis:
Amir Mohamed – räpp, vokaal
Olivier St. Louis – kitarr, vokaal
Dennis Turner – bass
Ralph Washington – klahvpillid, süntesaator, vokaal
Richard Patterson – MPC, elektroonika
Jon Laine – trummid, vokaal

 

Vaata kontserdi galeriid siit!