fbpx

Sügisjazzi hooaeg toob lavale uued põnevad projektid Eestist Brasiiliani!

16. juuni 2016

Sügisjazz toimub põnevate esinejatega Eestist, Soomest, Leedust, Hispaaniast, Brasiiliast ja Prantsusmaalt 16. septembrist 30. oktoobrini Kumu auditooriumis ja Teater NO99 jazziklubis.

 

Sügisjazzi avakontsert teeb kummarduse 20. sajandi jazzi suurmeistrile ja uuendajale, saksofonist John Coltrane’ile. Teater NO99 jazziklubis tuleb 16. septembril ettekandele Coltrane’i üks peateoseid „A Love Supreme“, mis on mõjutanud oluliselt jazzi arengut. Jõuprooviks on valmis Sooäär-Paal Kvintett. Kontsert toimub koostöös Eesti Jazzliiduga.

 

Sügisjazz jätkub Kumu auditooriumis. Eesti jazzis teevad aina rohkem ilma omanäolised ja tugevad kontrabassimängijad. Duod Mihkel Mälgand-Peedu Kass ja Taavo Remmel-Heikko Remmel on põgusalt Jazzkaarel juba esinenud, vaimustades kuulajaid bassi rikkaliku emotsiooniskaalaga. 23. septembril tulevad säravad bassistid kuulajate ette nii duodena, kvartetina kui ka koos luuletaja-muusiku Jaan Pehkiga.

 

Hispaania lauljatari ja pianisti Carmen Paris’i mängumaaks on ta sünnipaiga Aragoonia haaravad jota tantsurütmid, mida ta põimib flamenko ja jazziga. Hispaania päikseline ja rütmikas muusika jõuab Eesti kuulaja ette 8. oktoobril.

 

Lõuna-Ameerikast saabub Eestisse duo Livia Nestrovski-Fred Ferreira, esindades Brasiilia uue generatsiooni heliloomingut ja esituskunsti. Livia Nestrovski on lauljatarina noor tõusev täht ja kitarrist-helilooja Fred Ferreira on tunnustuse saavutanud nii interpreedina kui ka oma filmi- ja teatrimuusikaga, duo kontserdid toimuvad 13.-15. oktoobrini üle Eesti.

 

Leedu jazzi üks tippfiguure Vladimir Tarasov pole üksnes maailmas tuntud löökpillimängija, kes on koos esinenud ja plaadistanud paljude Euroopa ja Ameerika uue jazzi tippudega, vaid ka rahvusvaheliselt väga hinnatud installatiivsete kunstiteoste loojana. 21. oktoobril avatakse Kumus tema näitus „Veemuusika ja teisi pilte helist“. Mänguline on ka Tarasovi kontsert „Sound Games“ 23. oktoobril, kui maestroga liituvad kitarrist Jaak Sooäär ja lauljatar Kadri Voorand.

 

Sügishooaja lõpetab 30. oktoobril prantslaste hõrk moderne jazz ühe Euroopa tipptrio Emler-Tchamitchian-Echampard esituses, kus musitseerivad varemgi Eesti kuulajaid vaimustanud muusikud pianist Andy Emler, bassist Claude Tchamitchian ja trummar Eric Echampard.
Piletid on müügil 16. juunist Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Danske Banki klientidele on piletid 20% soodsamad. Lisainfo aadressil www.danskebank.ee/jazzkaar.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Festivali peasponsorid on Eesti Päevaleht ja Kafo. Majutuspartnert on My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallinna Sadam, Tallink ja Aktaprint. Sügishooaega toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Prantsuse Instituut ja Hispaania suursaatkond. Koostööpartnerid on Eesti Kunstimuuseum, Eesti Jazzliit ja Haapsalu linn.

 

Jazzkaar kutsub nautima rikkalikke sügisvärve muusikas!