fbpx

Sügisjazzi värsked helid Eesti, Ameerika, Prantsuse ja Iisraeli muusikutelt

21. juuni 2019

Sügisjazzi kontserdihooaeg toob publikuni kuus eriilmelist muusikasündmust. Värskeid albumeid esitlevad Tiit Kalluste Quintet ja koosseis Sibul/Sooäär/Kelp/Lillepea. Kontserdid jõuavad ka äsjaavatud Fotografiska Tallinn keskusesse.

 

Sügisjazzi avakontserdil 12. septembril Kumu auditooriumis kostitab Holger Marjamaa trio kuulajaid virtuoosse ja särava standardjazziga, on ju Ameerikas õppinud pianist selles vallas meie parim. Kontserdil on pianisti kaasteelised Eesti jazzitalendid Heikko Remmel ja Mairo Marjamaa ning Soome trummiäss Jussi Lehtonen.

 

New Jerseyst pärit bluesman James Dalton – multiinstrumentalist, laulja ja poeet – toob 18. septembril oma uue albumi lood äsjaavatud Fotografiska Tallinn lavale. Tartu kontserdil ühineb temaga Eesti rahvusvaheliselt tuntuim bluusmuusik Andres Roots.

 

13. oktoobril esitleb mainekas akordionist Tiit Kalluste oma kvintetiga värsket albumit “Midnight Sun”. Uue albumi stiililine ja geograafiline haare on avar ja avastusrõõmu pakkuv. Kvintetis teevad kaasa meie noorema generatsiooni jazzitipud Joel ja Heikko Remmel, Kaspar Kalluste ja Allan Järve.

 

20. ja 23. oktoobril kõlab uus valik Juhan Liivi luulele kirjutatud lugusid koosseisult JUHAN – Sibul/Sooäär/Kelp/Lillepea, kontserti iseloomustavad mõttesügavus, kirglikkus ja rokilik energia.

 

26. oktoobril saavad jazzisõbrad nautida Iisraeli-USA koosseisu Itamar Borochov Quartet muusikat. Trompetist ja helilooja Itamar Borochov ühendab oma muusikas moodsa Manhattani helid kaasaegse Iisraeli ja iidse Buhaara muusikaga.

 

Sügisjazzi lõpetab 1.novembril topeltkontsert jazziklubis Philly Joe’s. Prantsuse trummari Sylvain Darrifourcqi trio projekti “In Love With” peetakse uue põlvkonna üheks märgiliseks teoseks. Originaalsus, spontaansed meeleolupöörded on muusikas tasakaalustatud organiseeritusega. Kontserdi teises osas esineb Soome silmapaistva pianisti Jussi Fredrikssoni trio jätkates samuti energilises innovaatilises võtmes muusikaga. Kontsert toimub koostöös Eesti Jazzliiduga.

 

Sügisjazzi piletid on müügil 21. juunist Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee.

Kontserdihooaja peasponsorid on Eesti Päevaleht, Jazz Pesulad ja JURA. Majutuspartnert on My City Hotel, aastasponsorid BMW, Tallink ja Aktaprint. Sügishooaega toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Prantsuse Instituut. Koostööpartnerid on Eesti Jazzliit, Vapaat Äänet, Eesti Kunstimuuseum ja Fotografiska Tallinn.