fbpx

Taani tulilinnud

01. mai 2017
Reelika Vaiksaar

Tore on näha, et ei eestlaste ega välismaalaste huvi jazzmuusika vastu pole taandunud. Maja oli The Firebirdsi esinemise ajal rahvast täis ja publik tervitas taani poisse sooja aplausiga. Kohe alguses mainis saksofonist Anders Banke, et nad kasutavad Igor Stravinsky sümfooniaid ja muudavad selle rohkem enda nägu ehk lisasid jazzi ning bluusi.
Ootasin huviga, mis saama hakkab. Taanlased pidid näitama, et ega nemadki teistest alla jää ning tõestasid seda kogu südamest mängimise ja imelise energiaga kohe alguses.

 

Nende esituses oli kuulda näiteks lugu „Dances of Young Girls“, mis kuulub sümfooniasse „The Rite of Spring“. Mingi hetk otsustasin, et istun maha. Esinejaid nagunii ei näinud ja mõtlesin, et lasen end muusikal kaasa viia ning sulgesin silmad. Tänu sellele hakkas mu fantaasia tööle. See on kindlasti suur plusspunkt meestele, et nad suutsid minu, ja kindlasti ka suurema osa publikust, enda muusikasse haarata. Aeg-ajalt oli nende esituses kuulda veidi kassi-hiire mängu või oli tunne, nagu oleksin jälle tagasi ajas, kus Super Mario mäng oli popp. Äramainitud „peenekoeline huumor“ jõudis ka tol hetkel minuni. Muigama ajas küll.

 

Ent ma olen siiamaani natukene segaduses, kas ja kui palju avaldas see kontsert minule muljet. Justkui oli hea, aga samas oli seda kõike liiga palju. Oleks tahtnud mingi hetk neile öelda, et nad teeksid kiire time-out’i. Kohati oli ka raske aru saada saksofonisti inglise keelest, kui ta hakkas süvitsi muusikast rääkima.
Selle kontserdi kohta ütleksin, et ei ole ei liha ega kala. Aga võib-olla peab seda esinemist veidi kauem „seedima“.

 

The Firebirds – “Igor Stravinski: Püha kevad”
26. aprillil 2017 Punases Majas
Koosseis:
Anders Filipsen – klahvpillid
Anders Banke – saksofon
Stefan Pasborg – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.