fbpx

Tagasi traditsioonilise jazzi juurde: Heikko Remmel Quartet

24. aprill 2018
Eveli Paalberg

 

Kui Jazzkaarel kuulata rohkem kui kolme kontserti, võib kergesti harjuda pidevate üllatustega. Küllap on ka programm nii üles ehitatud, et üheks eriliseks aprillikuu nädalaks kogunevad meie pealinna muusikud üle maailma ning igaühel neist on pakkuda oma kultuuriruumist ja jazzimaastikult kaasa toodud palasid. Kes üllatab heli sügavusega, võttes Eestisse kaasa oma helisüsteemi, nagu Taani duo Bremer ja McCoy; kes sütitab gospellike helidega eestlaste tantsutallad leekidesse, nagu tegi seda Cory Henry jne. Menüüs on valikuid, millest peaks kõhu täis saama ka kõige näljasem jazzisõber. Nii võibki juhtuda, et jõudes mõnevõrra traditsioonilisema, kuid teps mitte vähem kvaliteetse kontserdi juurde, on kõht juba harjunud, et eelroale ja praele järgneb ka magustoit.

 

Eesti üks silmapaistvamaid noorema generatsiooni kontrabassimängijaid Heikko Remmel astus Punase Maja lavalaudadele koos pianisti Joel Remmeli ja kahe noore soome jazzmuusiku, trompetist Mikko Karjalaineni ja trummar Aleksi Heinolaga. Muusikute meisterlik instrumentide valdamine valmistas publikule kahtlemata rõõmu, kuid tort jäi seekord ilma kirsita ning küllap oli põhjuseks koosluse värskus – oldi selle koosseisuga esimest korda laval just Jazzkaarel. Kusjuures sünergia Remmelite vahel toimis silmnähtavalt paremini kui nelikul tervikuna.

 

Kontserdil olid siiski ka omad üllatavad momendid ning meeldejäävamaks neist Heikko Remmeli soololugu nimega “Tühjus,” mille nautimiseks tuli astuda samm lavale lähemale, et võrdlemisi avatud ruumis tunda Remmeli enda kirjutatud muusika sügavamaid kihte. Pala andis kontrabassimängijale võimaluse astuda välja n-ö teisi muusikuid toetavast rollist, millele Remmel ka ise laval vihjas. Samuti oli lugu meeldiv hingetõmme enne seda, kui kuulajad sõidutati justkui rongiga Boliiviasse. Rong sõitis kiiresti ja pidu kestis hommikuni.

 

Kaunis oli ka pala “My Foolish Heart,” mille ilu seisnes eelkõige klaverimeloodias, mis Joel Remmeli käe all vormi sai valatud. Loos oli ruumi ka trompetisoolole, mis publikult heakskiitva aplausi pälvis.

 

Traditsioonilisema jazzi austajad nautisid kontserti kindlasti täiel rinnal ning polnud keeruline lasta end mõttes kanda mõnda Chicago suitsusesse baari. Kui aga kooslus oleks selles baaris mänginud juba iga kuu teisel pühapäeval, maitsnuks jazziklassika ehk veelgi paremini.

 

Heikko Remmel Quartet (Eesti-Soome)

21.aprill 2018, Punane Maja
 

Koosseis:
Heikko Remmel – kontrabass
Joel-Rasmus Remmel – klaver
Mikko “Gunu” Karjalainen – trompet
Aleksi Heinola – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriit siit!